Gdzie najtaniej leczyć zęby?

W UK leczenie dentystyczne jest na tyle drogie, że bardziej opłaca się polecieć tanimi liniami do Polski lub Węgier, żeby wykonać niektóre zabiegi stomatologiczne, podaje Guardian

Z analiz przeprowadzonych przez portal RevaHealth wynika, że w zeszłym roku 45 tysięcy ludzi z Wielkiej Brytanii korzystało z usług dentystów za granicą. Brytyjczycy korzystają szczególnie chętnie z usług węgierskich i polskich dentystów.

Węgierska klinika dentystyczna VitalEurope przyznaje, że 95 % procenty jej pacjentów przyjeżdża z UK. Miesięcznie w tej jednostce leczy się około 200 Brytyjczyków.

W Wielkiej Brytanii jeden na pięciu pacjentów obawia się wizyty u stomatologa ze względu na koszty. Szczególnie drogie są zabiegi z zakresu kosmetyki dentystycznej, które są dużo tańsze w krajach Europy wschodniej.

Pacjent w klinice VitalEurope wydając na zabiegi 5.000 funtów oszczędza nawet 50 % tego co musiałby wydać na takie same usługi w Wielkiej Brytanii. Przykładem może być koszt założenia implantu, który w UK kosztuje ponad 2.000 funtów, natomiast w Polsce lub na Węgrzech tylko 750 funtów.

Anne Traynor z Bexleyheath już pięć razy korzystała z usług dentystów w Budapeszcie i zaoszczędziła dzięki temu tysiące funtów. 55-letnia Brytyjka była bardzo zadowolona z wizyt, tym bardziej, że personel znał język angielski.

Brytyjska fundacja opieki dentystycznej ostrzega swoich obywateli, że jedynym argumentem za leczeniem za granica nie może być jego cena, bo kiedy leczenie się skomplikuje, dalsze leczenie może być jeszcze bardziej kosztowne.

Tekst z serwisu: www.mojawyspa.co.uk