Co nowego czeka na turystów w regionie Emilia Romagna w 2019 roku?

Region Emilia Romagna to idealne miejsce dla smakoszy przysmaków takich jak szynka parmeńska, ser Parmigiano-Reggiano, tradycyjny ocet balsamiczny i sos Bolognese. Od zawsze uznawany jest za kolebkę prawdziwych, włoskich smaków, a w nadchodzącym 2019 roku region ten przygotował dla turystów kilka atrakcji kulturalnych, które niewątpliwie warto odwiedzić, aby poznać i doświadczyć prawdziwych Włoch.

Jednym z takich miejsc jest spektakularny Teatr Glli, który po 75 latach został ponownie otwarty i stał się domem wielkiej muzyki Rimini. Gdzie indziej, popularna impreza cykliczna Giro d'Italia powróci do Bolonii, gdzie wyścig rozpoczął się dokładnie 25 lat temu w 1994 roku. Pojawią się też zupełnie nowe atrakcje kulturalne: od specjalnie stworzonych lotów helikopterem i balonem, przez nowe Muzeum Porto di Classe, po fascynujący park archeologiczny w Rawennie. Ponadto zwiedzający będą mogli podążać śladami Leonarda da Vinci, który stworzył niektóre ze słynnych infrastruktur Księstwa Romagna, a dokładnie w 2019 roku obchodzimy pięćsetną rocznicę jego śmierci. Wszystko to sprawia, że Emilia Romagna to idealne miejsce do odwiedzenia w 2019 roku!

Ryanair uruchamia nową cotygodniową trasę z Warszawy Modlin do Rimini: od kwietnia 2019 do Ocotber 2019 Rynair poleci z Modlina do Rimini dwa razy w tygodniu w 2019 r.

Aby uzyskać więcej informacji i zarezerwować, odwiedź: www.ryanair.com.

Teatro Galli – ponowne otwarcie w Rimini po 75 latach

28 października 2018 roku teatr Galli ponownie otworzył swoje drzwi po 75 latach i stał się domem wspaniałej muzyki Rimini. Teatro Amintore Galli jest Miejskim Teatrem w Rimini, który został zbudowany w 1843 roku, przed otwarciem w 1857 roku opery "Aroldo" Giuseppe Verdiego. Ostatni spektakl w teatrze miał miejsce
w 1943 roku, kiedy większość budynku została zniszczona przez zamachy bombowe z czasów II wojny światowej. W wyniku tych szkód, apsyda i dach zawaliły się, a około 90 procent audytorium i sceny zostało zniszczonych. Foyer było jedyną częścią, która nie została uszkodzona.

Luigi Poletti zaprojektował oryginalny Teatr Miejski w Rimini jako świątynię muzyczną, mieszczącą ponad tysiąc miejsc dla publiczności, by cieszyć się wyjątkowymi występami. Inspirował się powagą i wspaniałością rzymskich świątyń i stworzył innowacyjną konstrukcję; monumentalny budynek o klasycznej grecko-rzymskiej architekturze, który wyróżniał się na tle innych, europejskich teatrów w tym okresie.

75 lat, odkąd został ostatnio otwarty dla publiczności, Teatr Galli ponownie otworzył swoje drzwi 28 października 2018 r. wspaniałym głosem Cecilii Bartoli. W ciągu dwóch miesięcy, aby uczcić jego ponowne otwarcie, odbędą się specjalne wydarzenia, w tym występy gwiazd międzynarodowych, La Sagra Musicale Malatestiana (Malatesta Music Festival) oraz wystawa pokazująca artystyczną doskonałość regionu.

Aby uzyskać więcej informacji i zarezerwować, odwiedź: www.teatrogalli.it 

Giro d’Italia startuje w Bolonii!  

W 2019 roku renomowana impreza rowerowa Giro d'Italia rozpocznie się w Bolonii, gdzie wyścig po raz pierwszy ruszył dokładnie 25 lat temu w 1994 roku. Trasa będzie oferować spektakularny "Big Start" z jazdą próbną o długości 8,2 km pod górę, tuż przed przejazdem przez inne miasta w regionie, w tym Rawennę
i Modenę. Wraz z Tour de France i Vuelta a España, Giro tworzy prestiżowe, trzytygodniowe wycieczki rowerowe Grand Tours. Giro d'Italia w Bolonii w 2019 roku jest szczytem wielu ekscytujących wyścigów rowerowych i wydarzeń odbywających się w całym regionie, w tym Granfrondo del Po w 2019 roku, 49. edycji Nove Colli di Cesenatico i pierwszym Appenninica MTB Stage Race w lipcu przyszłego roku.

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź: www.giroditalia.it/eng   

Odkryj zamki w Emilia Romagna z nowym przewodnikiem online

Nowy przewodnik online daje możliwość zapoznania się z informacjami na temat spektakularnych zamków Emilia Romagna. Zaplanowanie wizyty i poznanie fascynującej historii tego regionu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Od Piacenzy po Rimini, ponad 40 uczestniczących dworów i zamków jest obecnie dostępnych dla turystów, a wiele z nich oferuje także szereg atrakcji i wysokiej jakości rozrywki przez cały rok. Podążaj śladami włoskiej rodziny królewskiej i poznaj starożytne rytuały, legendy i opowieści sprzed stuleci.

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź: www.castelliemiliaromagna.it – an

Poznaj Emilię Romagnę z nieba!

W 2019 roku zostaną uruchomione nowe wycieczki, dzięki którym w wyjątkowy sposób zwiedzający będą mogli cieszyć się najlepszymi widokami regionu:

· Poleć helikopterem i podziwiaj „Zamki Księstwa” – „Food Valley" uruchomił nowy pakiet,
w którym zwiedzający mogą zobaczyć słynne i oszałamiające "Zamki Księstwa" z nieba. Ciesząc się wyjątkowym punktem widokowym, goście mogą również poznać i podziwiać wspaniałe zamki,
z których pochodzą regiony Parmy i Piacenzy.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę: www.foodvalleytravel.com

·         Lataj balonem przez cały rok w Ferrarze - od tej jesieni możliwy jest lot balonem w pierwszą niedzielę miesiąca nad pięknym miastem Ferrara, z nową specjalną trasą, która będzie dostępna przez cały rok. Odkryj malownicze miasto z jego ukrytymi ogrodami, wspaniałymi budynkami i ulicami
z bardzo szczególnej perspektywy.

Aby znaleźć więcej informacji, odwiedź www.visitferrara.eu/en/eventi/ballooning-inferrara

Porto di Classe Muzeum dostępne dla wszystkich

Muzeum "Porto di Classe", znane w języku angielskim jako "Ancient Port of Classe", zostanie otwarte 1 grudnia 2019 roku i umożliwi zwiedzającym poznanie fascynującego parku archeologicznego oraz jego starożytnej historii. Założony przez rzymskiego cesarza Augusto, Porto di Classe znany był z prosperowania w czasach Cesarstwa Rzymskiego, Imperium Theodorica i okresu bizantyjskiego. Obszar archeologiczny znajduje się 4 km od centrum Rawenny, regionu, który przez cały ten okres był znany z silnej pozycji politycznej
i gospodarczej, a port wówczas pełnił niebywałe znaczenie jako port handlowy. Po odkryciu obszaru starożytnego portu w 1975 r. i pierwszych badaniach wykopaliskowych w latach 80. i 90., nowe wykopaliska rozpoczęto w 2001 r. i 2003 r. Obecnie zwiedzający mogą podążać ilustrowaną trasą lub wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem, gdzie mogą ponownie zobaczyć ulice i budynki, które sięgają V wieku.

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę: www.parcoarcheologicodiclasse.it/en

Aby uzyskać więcej informacji o regionie Emilia Romagna odwiedź: www.emiliaromagnaturismo.it/en    www.visitviaemilia.it