Egipt biuro podróży

Jak wybieramy na urlop Egipt, najpierw trzeba wybrać odpowiednie biuro podróży. Egipt od kilku lat jest zdecydowanym faworytem polskich turystów. To jeden z wakacyjnych krajów idealnych - warunki pogodowe przez cały rok nie pozostawiają tu nic do życzenia, baza hotelowa jest ogromna, a na gości czeka masa atrakcji wszelkiego rodzaju. By się w tym nie pogubić i wakacje spędzić bezstresowo, wielu turystów decyduje się odwiedzić Egipt z biurem podróży. Ale jak nie pogubić się w ofertach biur podróży, gdy wyścig biur podróży przyprawia o zawrót głowy? Na co zwracać uwagę podczas planowania wymarzonego urlopu? Egipt biuro podroży - wszystko, co trzeba wiedzieć.

Egipt i biuro podróży. Jedno jest pewne - ze znalezieniem oferty wycieczki do Egiptu nie będziemy mieć najmniejszego problemu - taką wycieczkę (a nawet kilka lub kilkanaście jej wariantów) ma w swojej ofercie każde szanujące się biuro podróży. Wczasy w Egipcie dawno też przestały uchodzić za rozrywkę wyłącznie dla bogaczy - luksusowych ofert egipskich wakacji również nie brakuje w biurach podróży, ale bez problemu znajdziemy opcję praktycznie na każdą kieszeń. To, co warto wiedzieć to to, czego należy się spodziewać za określone pieniądze. Jak czytać oferty biur podróży i co wybrać, by być naprawdę zadowolonym? Czy warto zainwestować w all inclusive? Co zobaczyć i jak, żeby dobrze skorzystać z czasu spędzonego w podróży?

Egipt biuro podróży - kiedy jechać

Egipt jest dostępny dla turystów przez cały rok, ale przy wyborze terminu warto pomyśleć o tym, co chcemy tam robić, bo nie każdy miesiąc sprzyja każdemu rodzajowi wypoczynku. Warto wypytać biuro podroży o Egipt i przewidywaną pogodę w danym okresie.

Od maja do końca października możemy spodziewać się w Egipcie potężnych upałów, więc nie jest to wymarzony czas na długie krajoznawcze wycieczki. Latem Egipt powinni wybrać przede wszystkim plażowicze, zwłaszcza ci, którym niestraszne jest palące słońce. Jeśli plaży nie lubimy, a w lipcu chcemy jechać do Egiptu na dwa tygodnie intensywnego zwiedzania, możemy przeżyć drogę przez mękę. Zwiedzanie miast w temperaturze odczuwalnej wynoszącej około 50 stopni Celsjusza chyba dla nikogo nie jest przyjemnością - może się skończyć gorzkim rozczarowaniem, a w przypadku osób o delikatniejszym zdrowiu nawet wizytą w szpitalu. Jeśli jednak tak się składa, że urlop mamy w samym środku lata, nie musimy wcale z wakacji w Egipcie rezygnować, wystarczy tylko męczące zwiedzanie zamienić na równie wspaniałe wycieczki z bogatą ofertą nurkowania, snorkelingu i morskich wypraw, a pozostały czas spędzać w basenach i aquaparkach.

Doświadczeni podróżnicy wybierają urlop w Egipcie między listopadem a grudniem, ale wtedy - dla odmiany - należy przygotować się na skrajnie różne temperatury. W rejonach nadmorskich (Morze Czerwone) w ciągu dnia możemy liczyć na udane plażowanie w przyjemnej temperaturze 20 stopni (należy jednak pamiętać o tym, że na pewno będzie wietrznie). Wybierając się w tym czasie na wycieczkę do Kairu musimy natomiast zaopatrzyć się w ciepły sweter i porządne buty, gdyż temperatury tam będą niskie, mogą wynosić zaledwie 5 stopni. Wyjazd na zwiedzanie zimowego Egiptu w letnim stroju może się skończyć nieprzyjemnie.

Zimą jest też chłodno w egipskich kurortach nad Morzem Śródziemnym, plażowicze na pewno będą rozczarowani. Jeśli liczymy na lenistwo na piasku i morskie kąpiele, zdecydowanie wybierzmy południe kraju, ale pamiętajmy, że mimo wysokich temperatur w dzień, noce także tutaj bywają wręcz zimne.

Okres jesienno-zimowy w Egipcie jest idealny dla tych, którzy pragną zwiedzić i zobaczyć jak najwięcej. Pogoda sprzyja wycieczkom. Uważać należy jedynie wiosną, w okresie od marca do maja - w Egipcie wieje wtedy pustynny wiatr (tzw. chamsin), który utrudnia nie tylko zwiedzanie, ale też normalne życie mieszkańców Egiptu. Uwaga: wiele wycieczek jest wtedy niemożliwych do zrealizowania!

Egipt starożytny">Egipt pogoda

Egipt biuro podróży

Egipt biuro podróży - ciekawostka: w polskich burach podróży wyjazdy do Egiptu są najdroższe w sezonie letnim, podczas gdy zagraniczni turyści właśnie wtedy omijają ten rejon świata (między innymi ze względu na największe upały i niekorzystne warunki zwiedzania).

Droższe wycieczki pojawiają się w ofercie polskich biur też na święta i w okresie sylwestrowym. Najmniej za wakacje w Egipcie zapłacimy w marcu i późną jesienią. Wtedy spotkamy w Egipcie też zdecydowanie mniej Polaków, ale sporo zagranicznych turystów. Ceny wycieczek fakultatywnych na miejscu nie różnią się specjalnie w zależności od sezonu.

Egipt biuro podróży - dla leniucha i dla globtrottera

Polskie biura podróży oferują aktualnie wyjazdy do Egiptu w bardzo podobnych cenach, niezależnie od pory roku. W każdym sezonie można już znaleźć atrakcyjną ofertę, która zaspokoi nasze potrzeby i nie obciąży dramatycznie portfela. Toczy się wiele dyskusji o tym, kiedy kupować wakacje, czy warto korzystać z ofert first minute czy last minute. My mamy jedną i najważniejszą radę: nieważne na co się zdecydujemy, ale wybierajmy mądrze. Oszczędność to cnota, ale istotą sprawy jest to, aby nie patrzeć na cenę, a na to, co za tę cenę jest nam oferowane. Oferty specjalne często łączą się na przykład z warunkiem, że to biuro zdecyduje w jakim hotelu spędzimy nasz urlop. Jeśli ewentualne kiepskie warunki nam niestraszne, możemy spokojnie kupować ten wariant. Jednak jeśli wakacje lubimy spędzać w ściśle określony sposób, nie ryzykujmy wyjazdu w miejsce, o którym przed dotarciem tam niczego nie będziemy mogli się dowiedzieć.

Egipt biuro podróży - plusy

Prawie każde biuro podróży ma w swojej ofercie propozycje wyjazdowych hitów, a często też co sezon przygotowuje nowe formuły wyjazdów do Egiptu, umiejętnie łącząc najbardziej lubiane i przyjemne dla turysty opcje. Podstawową propozycją biur podróży są oczywiście wakacje typu wypoczynek . Przepis jest prosty: wybieramy hotel, pakujemy się i spędzamy tydzień lub dwa w wybranej lokalizacji.

Jakie są plusy? Jeśli zamierzaliśmy wyłącznie leniuchować, na miejscu zawsze możemy zmienić zdanie. Nie istnieje takie biuro podróży, które nie miałoby dla plażowiczów oferty zwiedzania i innych rozrywek. W większości popularnych egipskich kurortów działają też lokalne biura podróży, które coraz częściej są bardzo przyjazne dla polskich turystów i dysponują polskojęzycznymi przewodnikami. W licznych szkołach nurkowania, które w Egipcie jest rozrywką wręcz obowiązkową, znajdziemy polskich i polskojęzycznych instruktorów. Warto zorientować się w ofercie tych biur podróży , gdyż często będzie ona nieco (a niekiedy dużo) tańsza, niż wyprawa z naszym macierzystym touroperatorem. Wielu turystów woli jednak wycieczki organizowane przez opiekunów z biur podróży, gdyż czuje się na nich bezpieczniej. Jeśli odczuwamy jakiekolwiek obawy, wtedy dla własnego komfortu faktycznie warto pozostać pod skrzydłami biura podróży. Nie ryzykujemy wówczas np. tego, że na naszej wycieczce znajdą się osoby mówiące w różnych językach, co często powoduje niedosyt informacyjny i poczucie marnowania czasu - zdarzają się sytuacje, w których musimy czekać, aż nasz lokalny przewodnik przekaże grupie ciekawe informacje nawet w pięciu językach po kolei.

Egipt ceny

Egipt biuro podróży - hotel

Egipt biuro podróży. Trudną decyzją, którą należy podjąć przed wyjazdem na urlop wypoczynkowy, jest wybór hotelu . W Egipcie nowe hotele wyrastają jak grzyby po deszczu - oczywiście wszystkie kuszą niebywałymi atrakcjami i najlepszymi warunkami. Niestety sporo nowych, z pozoru atrakcyjnych hoteli, ukrywa przed podróżnymi niewygodne fakty. Jadąc do świeżo wybudowanego hotelu ryzykujemy przede wszystkim urlop na placu budowy (nie musi tak być, ale może). Niedokończone baseny, prace budowlane zakłócające ciszę - to tylko część atrakcji, którą możemy sobie niechcący zafundować. Jeśli natrafimy w ofercie na informację, że kuszący nas hotel jest obiektem nowym, koniecznie dobrze go sprawdźmy. W biurze podróży spytajmy naszego konsultanta zupełnie wprost, czy hotel jest na pewno ukończony, czy wszystko, co wymienione jest w jego opisie jest już czynne i sprawdzone. Pamiętajmy także, że hotel "w cichej i spokojnej okolicy" może oznaczać odcięte od świata miejsce, gdzie będziemy skazani wyłącznie na hotelowe posiłki i sklepy, a oznacza to z pewnością nadszarpnięcie budżetu przeznaczonego na urlop. Nie łudźmy się - w hotelu zawsze będzie drożej.

O każdym hotelu wybieranym na urlop warto przed zakupem wycieczki poczytać w Internecie. Fora dotyczące najpopularniejszych obiektów pełne są informacji na ich temat, stamtąd zresztą najłatwiej czerpać te najbardziej aktualne. Nauczmy się jednak odróżniać ziarno od plew - jeśli interesujący nas hotel ma bardzo mało opinii, a w dodatku są one mocno entuzjastyczne, warto przemyśleć tego potencjalne powody. Owszem, hoteli w Egipcie jest cała masa, ale te naprawdę najlepsze posiadają wiele opisów, recenzji i toczą się o nich długie dyskusje. Hotel mało popularny może okazać się przykrą niespodzianką, zachwalaną wyłącznie przez ludzi zainteresowanych tym, by ktoś go jednak odwiedził...

NA FORUM: Hotele w Egipcie - opinie turystów

Wybierając się do Egiptu na urlop z dziećmi upewnijmy się, czy hotel posiada atrakcje i udogodnienia dla najmłodszych. Jeśli planujemy korzystanie z wycieczek fakultatywnych, zwłaszcza w lecie, sprawdźmy czy hotel ma w ofercie opiekę nad dziećmi. Są bowiem takie wycieczki, na które malucha z pewnością nie należy zabierać.

Jeśli wybieramy się na wypoczynek w miesiącach zimowych, warto sprawdzić czy hotelowy basen jest podgrzewany. Inaczej może się okazać, że spakowany kostium kąpielowy jest zupełnie zbędny - zimą woda w nieogrzewanych basenach bywa naprawdę zimna.

Wyjazd z dziećmi może też okazać się naprawdę udany, jeśli zainwestujemy w hotel, który ma własny aquapark. Zabawa to przednia, trzeba się tylko upewnić, czy nasze biuro korzystanie z aquaparku wliczyło już w cenę pobytu, czy wizyty w aquaparku będę wydatkiem ekstra. Hoteli z własnymi aquaparkami znajdziemy w Egipcie kilka i to w ulubionych przez turystów lokalizacjach.

Pamiętajmy też o tym, że jeśli w Egipcie planujemy korzystać z określonych wycieczek fakultatywnych, to trzeba to wziąć pod uwagę już przy wyborze kurortu. Oczywiście często zdarza się, że oferta kurortu w tym zakresie jest pełna, ale zawsze trzeba się w nią dokładnie wczytać - może się okazać, że na wycieczkę w wymarzone przez nas miejsce będziemy jechać cały dzień, nierzadko z noclegiem poza hotelem. Warto zorientować się wcześniej w położeniu naszego kurortu, aby nie być później zmuszonym do rezygnowania z zaplanowanych przyjemności.

Atrakcje związane z nurkowaniem, podziwianiem raf czy pływanie z delfinami organizowane są wszędzie, podobnie jak popularne wycieczki na wielbłądach czy safari quadami na pustyni.

Egipt hotele

Egipt biuro podróży - zwiedzanie Egiptu

Egipt biuro podróży. Dla tych, którzy nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu, biura podróży przygotowują oferty wyjazdów do Egiptu koncentrujące się na zwiedzaniu . Trasy są bardzo różnorodne i każdy znajdzie coś dla siebie. Często oferty zwiedzania łączą Egipt z innymi krajami (np. Izraelem). Przy wyborze takiego wariantu warto bardzo wnikliwie wczytać się w informacje o tym, jak długo trwają przejazdy pomiędzy kolejnymi punktami programu, trzeba też koniecznie zwrócić uwagę na ilość przejazdów nocnych i liczbę wszystkich noclegów. Niestety nadal zdarzają się biura podróży, które zamiast ciekawego i relaksującego programu oferują ekstremalne eskapady dla ludzi o mocnych nerwach. Także tutaj niezastąpionym źródłem informacji są fora internetowe, na których znajdziemy bardzo dokładne informacje o czasach przejazdów. Pamiętajmy też o tym, że komfort środków transportu na takich wakacjach bywa bardzo różny. Decydując się na urlop w Egipcie polegający na zwiedzaniu wybierzmy biuro podróży, które ma lata doświadczenia w organizacji tego typu wycieczek i pamiętajmy, że warto zapłacić więcej, niż przeżyć koszmar podróżowania nieklimatyzowanym autokarem. Na miejscu nie bójmy się też walczyć o swoje, nasz opiekun jest zobowiązany do tego, aby zapewnić nam dokładnie te świadczenia, za które zapłaciliśmy i mamy ujęte w umowie. Jeśli autokar nie spełnia standardów, które zostały jasno opisane - mamy prawo domagać się jego zmiany lub zmiany opłaconych świadczeń. Warto zapamiętać jedno: pilot i rezydent naprawdę mają stały kontakt z centralą naszego biura podróży i są zobowiązani na nasze życzenie skontaktować się z nią w celu rozwiązania problemów. Jeśli rezydent "rozwiązuje" problem każąc nam napisać reklamację, mamy prawo domagać się interwencji, a nie kartki papieru. Reklamacja to ostateczna metoda dochodzenia naszych praw i odzyskania pieniędzy, ale gdy jesteśmy na miejscu, zadaniem rezydenta jest rozwiązywanie zaistniałych problemów, a nie informowanie nas o możliwościach złożenia skargi. Rezydent na miejscu jest dla nas i naprawdę często ma możliwość pomyślnego załatwienia spraw, które wyglądają na przegrane.

Egipt starożytny

Egipt biuro podróży - 7+7, czyli wypoczynek i zwiedzanie

Egipt biuro podróży. Idealną ofertą dla tych, którzy na urlop mają dwa tygodnie, są wyjazdy typu 7+7 , czyli tydzień zwiedzania i tydzień wypoczynku. W tym przypadku zawsze warto sprawdzić, czy mamy swobodę wyboru kolejności działań na urlopowym froncie. Wiele biur podróży zastrzega sobie prawo do decydowania w tej kwestii za nas. Jeśli bardzo zależy nam na tym, aby najpierw odbyć krajoznawczą wycieczkę, a potem przez tydzień odpoczywać na plaży - wybierzmy biuro podróży, które oferuje nam możliwość dokonania takiego wyboru. Czasami za tę opcję trzeba dopłacić, ale naprawdę warto.

Egipt biuro podróży. All inclusive

Kto z nas nie marzy o tym, aby spędzić dwa tygodnie na słodkim lenistwie, gdy obsługa hotelowa podtyka nam wszystko pod nos? Właśnie tak wakacje z opcją all inclusive najczęściej wyobrażają sobie turyści. Tymczasem, wybranie all inclusive podczas pierwszej rozmowy z konsultantem, bez dokładnego doinformowania się o znaczenie i zakres oferty, to duży błąd. All inclusive ma wiele twarzy i warto im się dokładnie przyjrzeć.

Oferta all inclusive wydaje się bardzo wygodna - płacimy raz i wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Z reguły rozumiemy to pojęcie jako nieograniczone możliwości korzystania z oferty hotelowych barów - od świtu do późnej nocy. Jednak każdy hotel ofertę ma nieco inną i koniecznie trzeba wnikliwie się z nią zapoznać. Może się np. okazać, że owszem - "darmowe" drinki wolno pijać przez cały dzień, ale nasza oferta biura podróży obejmuje tylko lokalne alkohole, które nie każdemu muszą przypaść do gustu. Jeżeli zapragniemy napić się czegoś znanego i lubianego, będziemy musieli za to zapłacić.

Na miejscu możemy się także dowiedzieć, że oferta jest jak najbardziej aktywna, ale ograniczona czasowo - na przykład do 22.00. Ponieważ to w Egipcie dogodna godzina na rozpoczynanie nocnej aktywności, możemy poczuć się zawiedzeni, tym bardziej, że ceny w dobrych hotelach przyprawiają niekiedy o ból głowy.

Różnie bywa także z jedzeniem. Często all inclusive obejmuje tylko drobne przekąski, owoce czy lokalne słodycze, a za lunch czy podwieczorek zobowiązani jesteśmy normalnie zapłacić. Podobnie bywa z zawartością barku w pokoju - warto bardzo dokładnie sprawdzić, czy w ramach all inclusive nie jest on mimo wszystko dodatkowo płatny.

W bardzo dobrych hotelach zdarza się, że opcja all inclusive obejmuje także rozmaite hotelowe rozrywki - siłownię, saunę, koty tenisowe czy inne dostępne sporty. Jeśli wybieramy hotel ze względu na mnogość atrakcji, jest to opcja dobra, pod warunkiem, że nie obarczona restrykcjami, na przykład godzinowymi.

Przed wyjazdem na wakacje do Egiptu z biurem podróży dowiedzmy się dokładnie, jakie mamy prawa, aby uniknąć później rozżalenia i problemów w hotelu. Dowiedzmy się także, czy nie ma możliwości dopłacenia za all inclusive już po przyjeździe - mamy wtedy czas, aby zorientować się na miejscu, co hotel oferuje w ramach tej oferty. Niestety często zdarza się tak, że mimo dokładnego zapoznania się z warunkami, na miejscu i tak czeka nas niespodzianka.

Opcję all inclusive najlepiej wybrać wtedy, gdy jedzie się z dziećmi, zdejmuje to z głowy problem z chłodnymi napojami czy przekąskami. A jeśli po prostu chcemy mieć spokój - wybierzmy all inclusive, ale w naprawdę dobrym hotelu i pełnej wersji. Jeśli nasze biuro podróży twierdzi, że jest tylko jedna opcja - sprawdźmy stronę hotelu i dowiedzmy się czy jest to prawda. Jeśli hotel oferuje bogatszą wersję, to stanowczo należy jej się domagać, albo na własną rękę załatwić ją po przyjeździe.

Jeśli zamierzamy na miejscu korzystać z bogatej oferty wycieczek fakultatywnych, darujmy sobie dopłatę do all inclusive, bo na pewno w pełni z tej opcji nie skorzystamy.

Egipt biuro podróży - rady

Egipt biuro podróży. Urlop w Egipcie z biurem podróży to naprawdę dobry pomysł, który zdejmuje z nas wiele trudności i obowiązków. Oczywiście za ten komfort płacimy, ale często po skalkulowaniu kosztów okazuje się, że samodzielnie zorganizowany urlop wcale nie wychodzi taniej. Biuro podróży ma jednak być dla nas gwarantem bezpieczeństwa i rzetelnym informatorem. Każda oferta brzmi wspaniale w katalogu, ale pamiętajmy o tym, że sami też możemy się solidnie doinformować.

Przypominamy o korzystaniu z dostępnych w Internecie informacji - to najlepiej i najszybciej aktualizowana baza danych o tym, co czeka nas na miejscu i o biurach podróży. W Internecie na bieżąco poznamy ceny fakultatywnych wycieczek poszczególnych biur podróży, informacje o tym, czy na pewno te miejsca, które pragniemy odwiedzić, są dla nas dostępne i masę innej przydatnej wiedzy.

Nie bójmy się także wyciskania informacji z konsultantów biur podróży - to oni są dla nas, a nie my dla nich. Na naszą prośbę muszą przekazać nam żądane informacje, a jeśli tego wymagamy - także na piśmie. Czytajmy dokładnie wszystkie warunki uczestnictwa, bardzo często nie sprawdzamy treści podpisywanego dokumentu. To ogromny błąd, którego skutkiem może być zmarnowany urlop i przykre wspomnienia.

Egipt biuro podróży

Egipt biuro podróży. Egipt potrafi uzależnić, będziemy chcieli do niego wracać, ale tylko wtedy, gdy podejdziemy do naszego urlopu z chłodną głową. Nie dajmy się omamić kolorową ofertą, sprawdzajmy dokładnie wszystkie warunki, terminy i godziny. Ten wysiłek zostanie na pewno wynagrodzony wspaniałym relaksem.

Pamiętajmy też, że mamy swoje prawa i wszelkie zmiany w naszych umowach są ograniczone terminowo. Cena naszej wycieczki nie może się zmienić później niż 20 dni przed wyjazdem, a wcześniejsze zmiany muszą być solidnie udokumentowane np. wzrostem kosztów transportu, opłat urzędowych albo wzrostem kursów walut.

Często biura podróży zastrzegają sobie też, że w przypadku zmiany personaliów uczestników pobierają opłatę manipulacyjną - warto wtedy przedyskutować tę sprawę, gdyż często jest to opłata nieuzasadniona i można ją negocjować. Czasem biuro podróży nie ponosi żadnych kosztów takich zmian, a pomimo tego obarcza uczestnika opłatami. Warto zapytać zatem, za co w zasadzie płacimy.

Egipt biuro podróży - wybór

Jeśli wahamy się jakie biuro podróży wybrać, pamiętajmy o jednym: im bardziej wyspecjalizowane, tym lepiej. Duże biura podróży często niestety lekceważą regularne sprawdzanie wszystkich swoich hoteli, więc może zdarzyć się nam niemiła niespodzianka. Ale jeśli w ofercie mamy tych hoteli 200, to nie ma się co dziwić. Lepiej wybrać biuro małe, ale wyspecjalizowane w wyjazdach do Egiptu, posiadające w ofercie mniej, za to sprawdzonych hoteli. I naprawdę czasem lepiej zapłacić za wybraną wycieczkę 200 PLN więcej, ale zyskać prawdziwy wypoczynek, niż poddać się masówce, która zdradza w praniu wiele niedociągnięć.

Nie bójmy się pytać, wybierać i przebierać. Korzystajmy z bogatej informacji na forach internetowych - najbardziej aktualnego źródła. Każde biuro podróży możemy też sprawdzić w rejestrze organizatorów turystyki prowadzonym przez Urząd Marszałkowski każdego województwa.

Czytaj więcej o Egipcie:

Egipt

Czytaj więcej o Egipcie na forum podroze.gazeta.pl

Egipt FORUM

Czy zamierzasz spędzić tegoroczne wakacje w Egipcie?
Więcej o: