Intrygujące hotele w Europie

Oto przegląd najbardziej ekscentrycznych, designerskich i oryginalnych hoteli w Europie.

Po duńsku z fantazją

Historia Hotelu Fox zaczęła się od tego, że właścicielka hotelu zrezygnowała z tradycyjnego wystroju. Były to kosztowne żyrandole, piękne tapety i eleganckie meble. Zrezygnowała i bez wahania pozbyła się wszystkiego, co wykwintne i stylowe, oddając to bezdomnym i ubogim. "Takie pomysły powstają, gdy ma się dosyć klasyki i elegancji, kiedy odczuwa się potrzebę nowoczesnego wnętrza, designerskiej formy i ekscentrycznej wizji wnętrza"- powtarza właścicielka hotelu. Wtedy zrodził się Fox Project.

Hotel Fox jest dziełem dwudziestu jeden artystów z czternastu różnych krajów. Każdy z nich został wyłoniony z grupy ponad trzech tysięcy chętnych, którzy zgłosili się do konkursu. Wszyscy oni spotkali się w centrum Kopenhagi w najbardziej ekscytującym i kreatywnym hotelu na świecie.

Czytaj więcej w Domosferze

Sztuka w Berlinie

Arte Luise Kunsthotel to przedsięwzięcie, które z sukcesem łączy hotel, galerię sztuki, a także pozostaje dziełem sztuki samo w sobie A raczej należałoby napisać: zawiera kolekcję bardzo różnych dzieł sztuki jakimi są poszczególne pokoje.

Ale to nie jest jeden z tych designerskich hoteli, to raczej prawdziwa przygoda za sztuką, choćby na jedną noc. To niepowtarzalna okazja by zamieszkać w dziele sztuki.

Hotel usytuowany jest w samym sercu miasta, w historycznej przestrzeni, rozpościerającej się po obu stronach rzeki Szprewy. Obecnie miejsce to przyciąga nowoczesną architekturą, która ciekawie łączy się ze starszymi budowlami. Wszystko, co warte uwagi w Berlinie jest tu niemal w zasięgu ręki: wydarzenia kulturalne, najnowsze trendy. Blisko stąd do Reichstagu i do Bramy Brandenburskiej.

Arte Luise Kunsthotel mieści się przy Luisenstrasse 9 w neoklasycznym pałacu, który powstał w 1825 roku. Do dyspozycji gości jest pięćdziesiąt pokoi, utrzymanych w bardzo różnej stylistyce, eleganckie lobby oraz galeria sztuki. W 2003 roku hotel uzyskał kształt w jakim możemy go dziś podziwiać.

Czytaj więcej w Domosferze

Ekologicznie na Ukrainie

Hotel FriendHouse jest położony na opanowanym przez las, ponad 3-hektarowym obszarze, oddalonym 30 km od Dniepropietrowska na Ukrainie. A więc nazwa hotelu odnosi się do jego relacji z otoczeniem, w którym został wybudowany. FriendHouse stanowi tak naprawdę kompleks pojedynczych domów, pomiędzy którymi znajdują się urokliwe, zatopione w leśnym krajobrazie skwery, ogrody i parki, a nawet sad jabłoni. Budynki zostały wykonane wyłącznie z ekologicznych materiałów, takich jak: glina, drewno, trzcina oraz kamień.

Czytaj więcej w Domosferze

Włoski styl

Corrubbio to włoska, niewielka miejscowość położona w samym sercu winiarskiego regionu Valpolicella, słynącego z produkcji wyśmienitego wina o tej samej nazwie. Zaledwie 7 km od centrum Werony. Tutaj, pośród pagórków, pól i winnic odnajdziemy prawdziwy luksus w iście włoskim stylu. Byblos Art Hotel zajmuje budynek XVII -wiecznej willi - Villa Amista. Budynek został poddany skrupulatnej renowacji. Odrestaurowana została bryła, fasada oraz wszelkie dekoracje i detale architektoniczne. Wnętrza hotelu zaprojektował słynny włoski architekt i designer Alessandro Mendini. Projektant mebli, produktów, wnętrz, instalacji oraz oświetlenia dla najsłynniejszych marek na świecie, min. Alessi czy Swarovski. Spod ręki Mendiniego wyszły również projekty wielu znanych budynków min. Muzeum w Groningen w Holandii, Wieże w Hiroszimie czy Teatr di Arezzo we Włoszech.

Czytaj więcej w Domosferze

Zobacz także

Ciekawe wnętrza Europejskich hoteli

Hotele dobrze zaprojektowane - subiektywny przewodnik po hotelach w Polsce

Hotele z designem

Więcej o: