Świat w miniaturze

Podróże po krajach europejskich są często męczące dla najmłodszych turystów, nie mówiąc o dalszych wyprawach, które mogą okazać się dla nich bardzo wyczerpującym doświadczeniem. Jeżeli chcemy pokazać maluchom kawałek świata i nie narażać ich na zbyt duże trudy podróży, zabierzmy ich do Parku Miniatur ?Świat Marzeń? w Inwałdzie w województwie małopolskim.

W Parku Miniatur czeka nas niesamowity spacer między najsławniejszymi cudami architektonicznymi świata. Tuż obok siebie stoją miniatury m.in. Akropolu, Colosseum, Krzywej Wieży w Pizie, Statuy Wolności, Muru Chińskiego, Wieży Eifflla, Big Bena, ŁukuTriumfalnego, Sfinksa czy Białego Domu. Przekraczanie granic czy zmiana kontynentu to w Inwładzie kwestia kilku kroków. Wszystkie zabytki zbudowane są w pomniejszeniu 1:25. Dzięki temu bez problemu możemy porównywać skalę wielkoci pokazywanych tu obiektów.

Co roku w Park Miniatur przybywa nowych eksponatów. Od lipca 2008 roku zwiedzający mogą podziwiać pomniejszoną wersję hinduskiej świątyni Taj Mahal oraz miniaturę "Santa Marii" - statku Krzysztofa Kolumba.

W trakcie podróży po najciekawszych budowlach świata cała rodzina może odpocząć w jednym z punktów gastronomicznych znajdujących się w parku.

Obok miniatur architektonicznych znajduje się kolejna atrakcja dla najmłodszych - Park Zielony Labirynt. Żywopłot, który wyznacza system korytarzy ma 1,2 m wysokości. Jak obiecują właściciele, przez kolejne pięć lat ma osiągnąć 1,7 metra. Osoby, które wejdą do wnętrza labiryntu, na osiągnięcie celu potrzebują od kilku do kilkunastu minut. Nie musimy się jednak obawiać, że wewnątrz skomplikowanych korytarzy, nasze dzieci pozostaną całkowicie bez opieki. Nad labiryntem zbudowano specjalny pomost widokowy. Z tego miejsca możemy obserowować nasze pociechy.

To nie koniec atrakcji. Na najmłodszych czeka jeszcze Mini Lunapark. Dzieci mogą poszaleć tutaj na auto scooterach, zjeżdżalniach, kolejkach i karuzelach. Dla najmłodszych gości przygotowano ogromną piaskownicę i małpi gaj.

Na terenie parku znajduje się również kino 4D. W czasie projekcji poczujemy powiew wiatru, poczujemy ruch wagonika, który zabierze nas w podróż do tajemniczej kopalni.

Informacje praktyczne:

Ceny biletów:

Bilet normalny -19,00 zł

Bilet ulgowy - 15,00 zł

Dzieci do lat 4 (pod opieką rodziców) - gratis

Bezpłatnie: zabawa w Zielonym Labiryncie, nieograniczone korzystanie z dziecięcej karuzeli, kolejki elektrycznej, 9-metrowej zjeżdżalni, zabawa w Małpim Gaju oraz dwukrotna szalona przejażdżka na Auto Scooterze.

Dodatkowo płatne: kino 4D i przejażdżka na kucyku

Kontakt:

Park Miniatur "Świat Marzeń" Inwałd

ul. Wadowicka tel. +48 0 664 034 686, +48 0 696 080 944

Więcej informacji: www.parkminiatur.com

Katarzyna Filar

Więcej o: