Adrenalina w Parku Linowym

Aktywny wypoczynek to coraz popularniejsza forma spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym. Wspólne uprawianie sportu sprzyja budowaniu więzi i gwarantuje niezapomniane przeżycia. Dla amatorów ruchu na wolnym powietrzu Park Linowy w Wiśle będzie idealną propozycją na weekend.

W ostatnich latach Wisłę rozsławił urodzony tu Adam Małysz, jednak do miasta warto zabrać dzieci ze względu na działający tu Park Linowy. Wisła położona jest w Beskidzie Śląskim, blisko granicy z Czechami.

Park Liniowy Przygoda znajduje się w centrum miasta, w pobliżu skoczni narciarskiej. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Pomysłodawcy parku przygotowali atrakcje dla gości w każdym przedziale wiekowym. Dla odwiedzających przygotowano pięć tras poprowadzonych nad ziemią, każda o innym stopniu trudności.

Szlak oznaczony kolorem żółtym przeznaczony jest dla najmłodszych. Liny poprowadzone są tu na niedużej wysokości. Trasa zielona o umiarkowanym stopniu trudności przygotowana jest dla starszych dzieci i młodzieży. Niebieska i czerwona to już wyzwanie dla rodziców. Budząca grozę nazwa kamikaze to 150 metrów ekstremalnych przeżyć podczas zjazdu na najdłuższej linie w Polsce!

Na każdej trasie znajduje się do pokonania piętnaście przeszkód powietrznych. Należą do nich m.in. kolejka tyrolska, czyli zjazd między dwoma drzewami w uprzęży podczepionej do liny, skok tarzana - skok na linie pomiędzy dwoma obiektami nad siatką zabezpieczającą oraz wiewiórowe belki - wiszące równolegle kawałki drewna, które huśtają się w różne strony.

Fot. Paweł Sowa / Agencja Wyborcza.pl

Bezpieczeństwa dorosłych i dzieci pilnują wykwalifikowani instruktorzy. Pod ich okiem odbywają się wszystkie zjazdy i zabawy. Do zadań instruktorów należy również wyposażenie amatorów naziemnej rozrywli w sprzęt zabezpieczający (uprząż z lonżami, karabinki, bloczek zjazdowy oraz kask).

Goście zobowiązani są natomiast do bezwzględnego jednak przestrzegania regulaminu.

Poza trasami linowymi Park Przygoda oferuje również liczne atrakcje, z których skorzystać mogą raczej nieco starsi amatorzy ekstremalnych przygód m.in. zorbing, quady, paintball.

Cennik:

Przejście pojedynczych tras:

dzieci do lat 12 - 25 zł

osoby powyżej 12 lat - 30 zł

kamikaze (dwa przejścia) - 25 zł

Pakiet promocyjny: trzy trasy + jeden przejazd na trasie kamikaze

dzieci do lat 12 - 35 zł

osoby powyżej 12 lat - 340 zł

Sprzęt zabezpieczający oraz opieka instruktorów są wliczone w cenę.

W okresie zimowym należy wcześniej zarezerwować pobyt w Parku.

Więcej informacji: www.przygodapark.com

Inne atrakcje Wisły:

- turystyka piesza - 150 km beskidzkich szlaków turystycznych m.in.: na Czantorię, Stożek, Trzy Kopce Wiślańskie, Baranią Górę (wieża widokowa na szczycie)

- turystyka konna - przejażdżki górskie oraz kuligi

- baseny kąpielowe - kryte i odkryte, park wodny

Dominika Orłowska

Więcej o: