Majówka z rycerzami

Nie nudź się w czasie majówki. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu, dokąd pojechać, nie załamuj rąk - mamy dla Ciebie propozycję. Przenieś się na chwilę w czasy Średniowiecza

Kliczków leży 14 km od Bolesławca. Ta spokojna miejscowość w czasie majówki zamienia się w średniowieczny dwór. Majówka odbywa się w dwóch turach. 1. maja zamek opanują rycerze. Do Kliczkowa zjadą się rycerze z całej Polski, a także Czech i Niemiec. Dla nich nie będą to jednak wakacje - do Kliczkowa przyjadą się bić. Błyszczące zbroje, opuszczone przyłbice i miecze - robią spore wrażenie. Nie tylko na dzieciach. A bić się będą na wszelkie sposoby: na miecze jednoręczne oraz półtoraręczne, będą strzelać z łuku, a na koniec dnia walczyć o zamek.

Majowka na Zamku KliczkowMajowka na Zamku Kliczkow kliczkow.com.pl

W programie znajdą się też mniej brutalne rozrywki. Całe rodziny będą mogły wziąć udział w średniowiecznych zabawach. Sporą atrakcją jest już samo oglądanie strojów z epoki. Szczęściarze będą mogli porozmawiać z wybraną białogłową lub dzielnym rycerzem. Należy jednak uważać : zamkowy kat Smutny Grzegorz czai się w tłumie.

Majowka na Zamku KliczkowMajowka na Zamku Kliczkow kliczkow.com.pl

Drugi dzień majówki, czyli 3. maja dostarczy równie dużo wrażeń. W sobotę w Kliczkowie odbędą się zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody:

Majowka na Zamku KliczkowMajowka na Zamku Kliczkow kliczkow.com.pl

Majowka na Zamku KliczkowMajowka na Zamku Kliczkow kliczkow.com.pl

Obok popisów skoków przez przeszkody będzie można oglądać pokazy ujeżdżania, które pokazują jak ciężkie jest życie kowboja. Chętni będą mogli również przejechać się bryczkami czy wozami konnymi. Oczywiście podczas całej imprezy można spokojnie zjeść prawdziwe polskie przysmaki i porządnie odpocząć w doborowym gronie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Zamku Kliczków

Gdzie nocować?

Na bogato: Apartament zamkowy - 1500 PLN za noc

Wersja umiarkowana: pokój dwuosobowy: 390 PLN za noc

Jeśli obie opcje są zbyt drogie - w odległym o 14 kilometrów Bolesławcu znajdziesz łatwo sporo tańszy pokój, choćby w hotelu Piast.

Autor:KI

Zobacz też:

Weekend z kowbojami

Więcej o: