12 spacerów i pechowa trzynastka

?Warszawa jest OK!? to przewodnik po stolicy adresowany do dzieci i młodzieży. Zwiedzamy ją razem z czwórką bohaterów - Mają, Filipem i ich rodzicami

Spacerujemy z nimi po Starówce, Krakowskim Przedmieściu, dawnej dzielnicy żydowskiej, trafiamy na Żoliborz, Mokotów oraz do barokowego pałacu w Wilanowie...

Tekst pełen jest humorystycznych dialogów, anegdot i legend (m.in. o Złotej Kaczce, Bazyliszku, Syrence Warszawskiej). Opowieściom historycznym towarzyszą liczne ciekawostki. Dowiemy się więc, że na Polu Mokotowskim przed wojną znajdował się tor wyścigów konnych i lotnisko, że Akademia Muzyczna powstała w miejscu największego cyrku, a sufit na stacji metra przy pl. Wilsona zmienia kolor zależnie od pory dnia.

Na 144 stronach znalazło się też wiele praktycznych informacji - adresy, numery telefonów, strony internetowe, ceny biletów oraz godziny otwarcia. Świetnym pomysłem jest spis placów zabaw według dzielnic miasta.

Estetycznie wydana książka zachęca do lektury kolorową szatą graficzną, ilustracjami i mapkami. Układ stron jest przejrzysty, a rozdziały pogrupowano kolorystycznie, informacje przewodnikowe przeplatane są opowiadaniami.

"Warszawę..." podzielono na 12 spacerów oraz "pechową 13", czyli co robić, kiedy pada deszcz. Mogą się na nie wybrać i dorośli, i dzieci.

Michał Szymański, Grzegorz Kasdepke "Warszawa jest OK!", wydawnictwo Carta Blanca, Warszawa 2007, s. 144, cena 24,90 zł