Seria z falą dla miłośników gór

Idealna propozycja zarówno dla tych, którzy chcą wypróbować nowe możliwości wędrówek - z dala od zatłoczonych szlaków, w nieodkrytych przestworzach Czarnohory czy Gorganów jak i dla tych, którzy w góry wybierają się rekreacyjnie i uczą się dopiero przecierać własne ścieżki.

Lekka i przejrzysta książeczka sprawi, że wędrowcy zmagać się będą jedynie z pogodą i uwarunkowaniami terenu, a nie z opasłymi tomami, z których trudno wyłuskać najważniejsze informacje w chwili, gdy ich potrzebujemy.

Całkowitym novum , niespotykanym dotąd w przewodnikach polskich, jest zastosowanie dokładnych profili wysokościowych jako graficznego przedstawienia trasy. Jeden rzut oka na profil wystarczy, by przekonać się, czy mamy do czynienia z propozycją spaceru, czy poważnej górskiej wyprawy.

(W przewodniku nie zabrakło też planów większych miast w rejonie oraz praktycznych

i krajoznawczych wiadomości o terenach, które przemierzamy, a także informacji na temat transportu czy noclegów w rejonach opisywanych grup górskich.

(Atrakcyjna jest i formuła edytorska przewodnika - spirala łącząca kartki książki zapewnia wygodę użytkowania; nie trzeba się martwić o wyłamanie grzbietu, można książkę złożyć okładkami do siebie uzyskując mały format, łatwy do schowania w mapniku czy kieszeni plecaka.

Atuty serii z falą:

różnorodność form przekazu informacji (tekst, profil, mapka, zdjęcie);

niewielka objętość (a więc i waga) uzyskana przez skondensowanie informacji i nacisk na opis tras i informacje praktyczne;

zastosowanie profilu wysokościowego jako ważnego elementu graficznego ułatwiającego orientację w terenie i ocenę przebiegu trasu;

zastosowanie łączenia spiralkowego dla łatwego korzystania z przewodnika;

zastosowanie formatu kieszonkowego dla łatwego przechowywania przewodnika;

atrakcyjna forma graficzna, starannie wykonane mapy

kompetencje autorów uwidaczniające się w doborze tras oraz ich opisie w sposób tekstowo-graficzny.