Nadchodzi rewolucja w ofertach all inclusive? Planują usunąć jeden element

Oferty all inclusive od lat biją rekordy popularności wśród turystów, którzy marzą o odpoczynku, nielimitowanym jedzeniu i darmowych drinkach. Niedługo może się to jednak zmienić. Szwajcarska firma Bentour ma w planach sprzedaż pakietów all inclusive bez wliczonego alkoholu w cenę.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mimo że oferty all inclusive wciąż biją rekordy popularności wśród turystów - z roku na rok stają się coraz droższe. Widać to choćby na przykładzie popularnej Turcji. Ceny wycieczek do tego kraju są znacznie wyższe w porównaniu z poprzednimi latami. Z obawy przed malejącą popularnością tego miejsce wśród podróżnych, dyrektor generalny touroperatora Bentour Deniz Ugur wpadł na pewien pomysł. 

Zobacz wideo Nieoczywiste miejsca nad wschodnim Bałtykiem [VLOG]

Rosnących cen obawiają się nie tylko turyści

Dyrektor generalny touroperatora Bentour Deniz Ugur wezwał do radykalnej zmiany koncepcji wyjazdów w stylu all inclusive w hotelach w Turcji. Przyczyną jest najprawdopodobniej obawa przed malejącą popularnością tego kraju wśród podróżnych ze względu na rosnące ceny. Już teraz na drożyznę narzekają turyści z Rosji - mimo że do tej pory Turcja była jednym z ich ulubionych kierunków wakacyjnych wyjazdów. Deniz Ugur z pełną świadomością stwierdził więc, że "aby zapewnić rodzinom z dziećmi niedrogie wakacje w Turcji, należy obniżyć ceny" (cyt. za Onet.pl). 

 

Nadchodzi rewolucja w ofertach all inclusive?

Zdaniem prezesa firmy, Deniza Ugura, należałoby dać turystom wybór i stworzyć kilka pakietów all inclusive; jednym z nich byłaby opcja bezalkoholowa. W koszty takiej wycieczki wliczałby się dostęp do bufetu, przekąsek, lodów i napojów, ale nie do alkoholu. Zdaniem Ugura w ten sposób wzrośnie również zainteresowanie turystów, którzy chcą spędzić rodzinne wakacje bez konieczności spożywania napojów wysokoprocentowych. Tym samym koszt takiej wycieczki zmniejsza się o 7-9 proc.

Jeszcze inną opcją jest wykupienie pakietu all inclusive z dostępem do piwa i wina - w takiej sytuacji za dostęp do mocniejszych alkoholi należałoby dodatkowo zapłacić. Dla niektórych wczasowiczów tego typu wyjazd mógłby się okazać znacznie tańszy od standardowej pozycji. Jak zapewnia Deniz Ugur, nie podjęto jeszcze żadnych konkretnych decyzji, jednak pomysł jest konsultowany z tureckimi hotelarzami i przedstawicielami branży. Wiele osób podchodzi jednak z entuzjazmem do całej inicjatywy.

Więcej o: