Niezwykłe nagranie z niemieckiego lotniska. Samolot w wodzie na pasie startowym

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce we Frankfurcie. Jak możemy zobaczyć na nagraniach, które zostały opublikowane w mediach społecznościowych, płyta tamtejszego portu lotniczego po wyjątkowo intensywnych opadach deszczu znalazła się pod wodą.

Wiatr oraz bardzo intensywne opady doprowadziły do paraliżu lotniska we Frankfurcie. Niemiecka Służba Meteorologiczna wydała ostrzeżenie dla całego kraju związkowego Hesja. W związku z tym 16 czerwca 2023 przez panujące warunki roku odwołano tam aż kilkadziesiąt połączeń. 

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza swój patent na długi lot:

Lotnisko we Frankfurcie. Deszcz wdzierał się nawet do autobusów z pasażerami

Jak możemy zobaczyć na nagraniach, prawie cała płyta lotniska znalazła się pod wodą. Przez to ludzie nie mogli wyjść z samolotów, które już wylądowały. Co więcej, deszcz wdzierał się nawet do pojazdów transportujących pasażerów. Na jednym z filmów widzimy samolot, który stoi w wodzie. Zostało ono opublikowane między innymi na profilach Flight Emergency w mediach społecznościowych:

Około 70 lotów zostało odwołanych z powodu ulewnych deszczy

Zgodnie ze wstępnymi szacunkami ponad tysiąc pasażerów zostało poszkodowanych w wyniku zaistniałej sytuacji. Jak informuje strona internetowa portu lotniczego we Frankfurcie, z powodu ulewnych deszczy odwołano około 70 lotów. Rzecznik lotniska potwierdził, że obsługa naziemna została wstrzymana na ponad dwie godziny. Ponad 23 planowane przyloty zostały przekierowane z Frankfurtu w połowie lotu z powodu zakazu lotów nocnych i powodzi na ziemi. - Podróżujący powinni sprawdzić godziny lotów ze swoimi liniami lotniczymi. Ze względu na zwiększoną liczbę pasażerów zalecamy wszystkim przybycie na lotnisko około 2,5 godziny przed lotem - przekazali w czwartek przedstawiciele lotniska. 

Więcej o: