Niezwykłe nagranie z niemieckiego lotniska. Samolot w wodzie na pasie startowym

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce we Frankfurcie. Jak możemy zobaczyć na nagraniach, które zostały opublikowane w mediach społecznościowych, płyta tamtejszego portu lotniczego po wyjątkowo intensywnych opadach deszczu znalazła się pod wodą.
Niezwykłe nagranie z niemieckiego lotniska. Prawie zalało samolot
Screen: Twitter Flight Emergency

Wiatr oraz bardzo intensywne opady doprowadziły do paraliżu lotniska we Frankfurcie. Niemiecka Służba Meteorologiczna wydała ostrzeżenie dla całego kraju związkowego Hesja. W związku z tym 16 czerwca 2023 przez panujące warunki roku odwołano tam aż kilkadziesiąt połączeń. 

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza swój patent na długi lot:

Lotnisko we Frankfurcie. Deszcz wdzierał się nawet do autobusów z pasażerami

Jak możemy zobaczyć na nagraniach, prawie cała płyta lotniska znalazła się pod wodą. Przez to ludzie nie mogli wyjść z samolotów, które już wylądowały. Co więcej, deszcz wdzierał się nawet do pojazdów transportujących pasażerów. Na jednym z filmów widzimy samolot, który stoi w wodzie. Zostało ono opublikowane między innymi na profilach Flight Emergency w mediach społecznościowych:

Około 70 lotów zostało odwołanych z powodu ulewnych deszczy

Zgodnie ze wstępnymi szacunkami ponad tysiąc pasażerów zostało poszkodowanych w wyniku zaistniałej sytuacji. Jak informuje strona internetowa portu lotniczego we Frankfurcie, z powodu ulewnych deszczy odwołano około 70 lotów. Rzecznik lotniska potwierdził, że obsługa naziemna została wstrzymana na ponad dwie godziny. Ponad 23 planowane przyloty zostały przekierowane z Frankfurtu w połowie lotu z powodu zakazu lotów nocnych i powodzi na ziemi. - Podróżujący powinni sprawdzić godziny lotów ze swoimi liniami lotniczymi. Ze względu na zwiększoną liczbę pasażerów zalecamy wszystkim przybycie na lotnisko około 2,5 godziny przed lotem - przekazali w czwartek przedstawiciele lotniska. 

Więcej o: