Niezwykłe zjawisko na niebie w Australii. Nagle stało się zielone, a domy się zatrzęsły

W stanie Queensland w Australii można było ostatnio podziwiać niezwykłe zjawisko na niebie. Niektórym udało się nagrać zadziwiający obraz, dzięki czemu teraz możemy oglądać go w mediach społecznościowych.

Nad stanem Queensland w Australii niebo nagle zmieniło kolor na zielony. Wszystko za sprawą przelotu meteoru, który rozświetlił obszar między miejscowościami Mackay i Cairns. Pędził on w stronę Ziemi z prędkością między 100 tys. a 150 tys. km na godz. Niebiesko-zielone błyski, które wzbudziły takie zainteresowanie, były efektem nagrzania żelaza i niklu w meteorze.

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem? Co się bardziej opłaca?

Niezwykłe zjawisko na niebie w Australii. Domy się zatrzęsły

Jak poinformował portal abc.net.au, naukowcy postanowili sprawdzić, gdzie wylądował meteoryt. Profesor Phil Bland z Curtin University's School of Earth and Planetary Sciences powiedział, że obiekt prawdopodobnie spadł gdzieś w okolicy Croydon Shire 600 km w głąb lądu od Townsville. To dlatego, że dźwięk towarzyszący jego drodze był odczuwany przez mieszkańców tej miejscowości. Co ciekawe, niektórzy z nich twierdzili, że ich domy w pewnym momencie się zatrzęsły. Badacz dodał także, że jego zdaniem był to pospolity metaliczny meteoryt ze względu na jego niebiesko-zielone zabarwienie. Tutaj możecie obejrzeć jedno z nagrań, na którym widać nietypowe zjawisko:

 

Do miasta zjeżdżają poszukiwacze

Jak donoszą australijskie media, trwają poszukiwania obiektu. Burmistrz Croydon Shire poinformował, że spodziewa się teraz napływu poszukiwaczy meteorytów. - Słyszałem, że wielu zamierza go szukać. Gdzieś w naszej okolicy muszą znajdować się jego kawałki - powiedział polityk.

Więcej o: