Lasy Państwowe rozdawały darmowe choinki. "Chcemy podziękować tym, którzy pomagają"

14 grudnia w ramach akcji "Choinka dla życia" w kilkudziesięciu miejscach w Polsce rozdawano świąteczne drzewka. Wystarczyło spełnić jeden warunek - oddać krew. - Symbolicznym, pachnącym, naturalnym drzewkiem chcemy podziękować tym, którzy pomagają innym - czytamy na profilu Lasów Państwowych na Facebooku.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Choinka dla życia" to akcja organizowana przez Lasy Państwowe oraz Narodowe Centrum Krwi. Ma na celu zwrócenie uwagi, jak istotne jest pomaganie w taki sposób. - Bez dobrej woli ludzi, którzy godzą się oddawać własną krew, nie można ratować innych. Sami nigdy nie wiemy, kiedy nasi najbliżsi albo my będziemy jej potrzebować - piszą Lasy Państwowe na Facebooku. 

"Chętnych nie brakuje"

14 grudnia w kilkudziesięciu miejscach w Polsce można było odebrać darmową choinkę od Lasów Państwowych, którą leśnicy wręczali w podziękowaniu za oddaną krew. W udostępnionej na Facebooku relacji wynika, że chętnych na świąteczne drzewka nie brakowało. - Szkoda, że tylko 14.12.2022. Sama akcja super! - napisał jeden z internautów. Choinki z LP pochodzą z cięć pielęgnacyjnych oraz ze specjalnych plantacji. Najczęściej są to miejsca w lesie, w których wzrost wysokich drzew jest utrudniony np. przez linie energetyczne. - By ograniczyć liczbę niewykorzystanych drzewek do minimum, choinki są cięte i dostarczane na bieżąco - czytamy na stronie choinkadlazycia.pl. 

Jak oddać krew?

Oddawanie krwi to szlachetny i godny podziwu czyn, ale niestety nie każdy ma szansę, by zostać krwiodawcą. Konieczne jest spełnienie kilku najważniejszych warunków. Możesz oddać krew, jeśli:

  • ważysz powyżej 50 kg,
  • masz od 18 do 65 lat,
  • w ostatnim półroczu nie miałeś/aś wykonywanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych badań diagnostycznych,
  • w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonywałeś/aś akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała,
  • nie posiadasz innych przeciwwskazań zdrowotnych, które dyskwalifikują potencjalnego krwiodawcę.

Źródła: Facebook, choinkadlazycia.pl

Więcej o: