Pociągi się spóźniały. Pasażerowie znaleźli niecodzienny sposób na zabicie czasu

Mieszkańców Londynu w poniedziałkowy poranek zaskoczyła gruba warstwa białego puchu za oknami. W związku z intensywnymi opadami śniegu pojawiły się utrudnienia w ruchu kolejowym i drogowym, jednak podróżnym na stacji West Ham opóźnienia wcale nie zepsuły nastroju. Postanowili, że dodatkowy czas oczekiwania wykorzystają na dobrą zabawę.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W związku z chaosem komunikacyjnym w stolicy Wielkiej Brytanii, spowodowanym złymi warunkami atmosferycznymi, zziębnięci pasażerowie na stacji West Ham postanowili rozgrzać się na własną rękę. Zamiast stać i marznąć, zorganizowali bitwę na śnieżki. 

Londyn w bieli

Nagły atak zimy i intensywne opady śniegu w stolicy Wielkiej Brytanii doprowadziły do utrudnień na drogach i opóźnionych pociągów. Mimo że brytyjskie koleje w takim wypadku płacą pasażerom odszkodowania, perspektywa marznięcia na peronie i spóźnienia do pracy lub na ważne spotkanie i tak może skutecznie zepsuć nastrój. Inaczej było jednak w przypadku podróżnych oczekujących na stacji West Ham. Zamiast marznąć i narzekać na dodatkowy czas oczekiwania, pasażerowie podzielili się mimowolnie na dwie drużyny i zorganizowali bitwę na śnieżki między peronami. 

Odkryć w sobie wewnętrzne dziecko

Jeden z użytkowników TikToka, publikujący pod nazwą "devil_vids", nagrał fragment bitwy na śnieżki z londyńskiej stacji i podzielił się nim z internautami. Widać na nim, jak kilkanaście osób rzuca w siebie kulami ze śniegu, a w tle słychać śmiech reszty zgromadzonych. Filmik bije rekordy popularności, obecnie ma już 5 milionów wyświetleń i prawie 700 tysięcy polubień. Użytkowników zachwyciła bowiem radość z tak prostych rzeczy i umiejętność wyjścia ze stresującej sytuacji z uśmiechem na twarzy. W komentarzach czytamy między innymi:

Cudny obrazek
Kiedy nikt nie narzeka, że pociąg odwołany lub opóźniony
Uwielbiam, gdy śnieg ujawnia nasze skrywane wewnętrzne dziecko

Nagranie jest jednocześnie dowodem na to, jak z problematycznej sytuacji da się wyczarować prawdziwą magię i radość z zimy - wystarczy odpowiednie podejście. 

Zobacz wideo Dwumetrowy bałwan-olbrzym na środku drogi w Lesznie. Policjanci musieli się z nim rozprawić.

Śnieg tylko "od święta"

Radość Londyńczyków i zorganizowanie bitwy na śnieżki są tym bardziej zrozumiałe, biorąc pod uwagę klimat stolicy Wielkiej Brytanii. Zimy na tym terenie są zazwyczaj znacznie łagodniejsze niż w Polsce. Z reguły w styczniu i lutym temperatura jest dodatnia, więc trudno w takich warunkach spodziewać się częstych opadów śniegu. A jeśli już się pojawią - Londyńczycy udowadniają, że biały puch sprawdzi się lepiej jako powód do radości, a nie narzekań. 

Źródło: TikTok

Więcej o: