3 miejsca na weekend dla seniora. Stolice wypoczynku i spokoju

Wczasy dla seniora to idealny sposób, aby oderwać się od typowej rzeczywistości na emeryturze. Wiele polskich miast oferuje atrakcje, w któych odnajdą się również starsze osoby. Podpowiadamy, gdzie najlepiej wybrać się na weekend w okresie zimowym.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

1. Krynica-Zdrój

Wybierając sposób odpoczynku, oprócz konkretnego miejsca, warto zwracać też uwagę na oferowane pakiety. Krynica-Zdrój znana jest jako stolica lecznictwa uzdrowiskowego i sanatoryjnego. Posiada bardzo ciekawą ofertę wczasów w zacisznej okolicy z zabiegami rehabilitacyjnymi, które poprawią odporność i naładują ciało pozytywną energią. Bardzo popularnym obiektem jest uzdrowisko, którego woda posiada lecznicze właściwości, oraz nadaje się do kąpieli mineralnych, jak i do picia. Wybierając Krynicę-Zdrój, osoby w podeszłym wieku mogą skorzystać z oferty pobytu w sanatorium, dzięki czemu mogą nacieszyć się długimi spacerami, codziennymi zabiegami, komfortowym noclegiem oraz wyżywieniem.

2. Weekendu w górach ciąg dalszy - Zakopane

Zima to oczywiście świetny czas dla seniora, aby wybrać się do jednego z najpiękniejszych miast w Polsce. Zakopane posiada bardzo szeroką ofertę noclegowni, które, pomimo szalejącej inflacji, nadal są dostępne w przystępnych cenach. Wiele gościńców na Podhalu ocieka regionalnym charakterem, ze względu na swój wystrój. Możemy cieszyć się ładnymi okolicami, jak i korzystać z okolicznych atrakcji. Seniorzy na pewno zachwycą się Bachledzkim Wierchem. Jest to piękna trasa widokowa idealna na spacer. Czterokilometrowa ścieżka prowadzi z Ustupu na Pardałówkę i jest łatwa do pokonania dla starszych osób.

3. Rewal

Rewalu nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to miejscowość wypoczynkowa, do której zjeżdżają się turyści w każdym wieku. Mimo tego, że Rewal znany jest przede wszystkim z dostępu do morza, to i w zimę seniorzy znajdą tam coś dla siebie. Warto wyróżnić miejsca, które nadają się do spokojnego spaceru. Do takich możemy zaliczyć Aleje Zakochanych, oraz Aleje Róż, które znajdują się na deptaku łączącym Rewal i Niechorze. Aleja Zakochanych prowadzi do tarasu widokowego, z którego możemy podziwiać morze. Warto zobaczyć również położone nad samą plażą ruiny Kościoła w Trzęsaczu. Trzęsacz położony jest kilometr od Rewala, a oprócz wspomnianych ruin, jest również okazja zobaczenia Multimedialnego Muzeum na Klifie.

Więcej o: