Rowerem za miasto. Dokąd pojechać? Cztery miejsca, w których zrelaksujesz się i odpoczniesz od zgiełku

Jakie miejsce wybrać na spokojne trasy rowerowe z dala od zgiełku miasta? Dokąd pojechać?Podajemy cztery miejsca w Polsce, które spodobają się cyklistom. Zrelaksujesz się tam i odpoczniesz od miejskiego życia.

Dokąd wybrać się na wycieczkę rowerową z dala od zgiełku miasta? Podajemy cztery miejsca w Polsce, które spodobają się cyklistom. Przygotuj dwa kółka i w drogę!

Południowe Mazury - rowerem wokół jeziora Śniardwy

Mazury oferują wiele różnorodnych szlaków rowerowych. Południowa część tego regionu zachwyca pięknem przyrody i spokojną atmosferą. Będzie to doskonała opcja na aktywny relaks. Warto przejechać się wokół największego polskiego jeziora - Śniardwy. Trasa obejmuje przeprawę promową w Wierzbie. Szczególnie ciekawymi miejscami, do których będzie trzeba nieco zboczyć ze szlaku, będzie śluza w Karwiku i Półwysep Szeroki Ostrów w Zdorach.

Szlak Orlich Gniazd. Trochę historii na malowniczej trasie

Polecamy trasę z Częstochowy do Krakowa, czyli tzw. Szlak Orlich Gniazd. Prowadzi ona od Sanktuarium Najświętszej Marii Panny na Jasnej Górze, przez liczne zamki, jak np. Zamek w Mirowie, w Bobolicach, Ogrodzieniec. Na trasie zobaczycie też Rezerwat Smoleń, Dolinę Eliaszówki i Klasztor Karmelitów w Czernej. Polecamy szlak dla każdego, kto pragnie przenieść się w czasie i poznać jeden z najbardziej baśniowych regionów Polski.

Zobacz wideo Joanna Jabłczyńska poleca narty biegowe

Wiślana Trasa Rowerowa - przez Beskid Śląski po Dolinę Karpia

Kolejna ciekawą trasę rowerową będzie droga wzdłuż Wisły. Aktualnie całkowita trasa wynosi około 300 km i prowadzi z Wisły do Szczucina, ale możecie wybrać jej fragment, np. z Wisły do Zatoru. Po drodze zobaczycie Beskid Śląski, Jezioro Goczałkowickie, Rudniański Park Krajobrazowy i Dolinę Karpia. Warto wybrać ten szlak, jeśli chce się aktywnie wypocząć pośród natury i sielskich krajobrazów. Wiślana Trasa Rowerowa w przyszłości ma liczyć około 1200 km i prowadzić aż nad Morze Bałtyckie.

Rowerem wzdłuż Morza Bałtyckiego 

Dla amatorów morskich klimatów idealną opcją będzie droga wzdłuż Bałtyku. Wycieczkę można rozpocząć w Świnoujściu, a zakończyć w Kołobrzegu. Na trasie warto zobaczyć Woliński Park Narodowy, słynne Ruiny Kościoła na klifie w Trzęsaczu i Latarnię Morską w Niechorzu. Po drodze będzie wam towarzyszył szum morza i lasów.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: