"Igrzyska Śmierci" kręcone w Polsce. "To miasto doskonale oddaje klimat filmowego Kapitolu"

"Ballada ptaków i węży" to prequel bestsellerowej serii pod tytułem "Igrzyska Śmierci". Jak się okazało, będzie on częściowo kręcony w Polsce - prace na planie trwają od pewnego czasu. W którym polskim mieście pojawi się okazja, by spotkać jedną z gwiazd serii?

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Ballada ptaków i węży" to adaptacja słynnej powieści Suzanne Collins, będącej prequelem znanych na całym świecie Igrzysk śmierci. Na naszych ekranach zadebiutuje w przyszłym roku. Do obsady zdecydowały się dołączyć największe gwiazdy, takie jak Hunter Schafer, która zasłynęła wśród publiczności rolą w serialu "Euforia" czy też Rachel Zegler — ceniona aktorka z filmu Stevena Spielberga pod tytułem "West Side Story". To właśnie ona wyjawiła, gdzie między innymi są kręcone zdjęcia. 

"Igrzyska Śmierci" w Polsce

Wieczorem 14 lipca 2022 roku Rachel Zegler podzieliła się na swoim profilu na Instagramie zdjęciem, które przedstawia charakterystyczny wisiorek. Poniżej aktorka umieściła cytat: "Możesz to usłyszeć w nocy" (org. "You can hear it in the silence") oraz podała lokalizację, wskazującą na Wrocław. Jak udało się wówczas ustalić dziennikarzom portalu NaEkranie.pl: 

Ekipa przeniosła się do Wrocławia, w którym kręcą zdjęcia do widowiska. (...) Obecnie zdjęcia są kręcone w Hali Stulecia.

Zdjęcia kręcone będą również na terenie Niemiec

Wrocław — miasto mostów i magii

Nie bez powodu przy wyborze dogodnego miejsca twórcy filmu zdecydowali się między innymi na Wrocław. Hala Stulecia wpisuje się bowiem doskonale w klimat słynnego Kapitolu oraz lokalizacji, które mieliśmy okazję obserwować we wcześniejszych częściach sagi. Oprócz tego Wrocław słynie również z urokliwej architektury; wystarczy odwiedzić okolice Ostrowa Tumskiego, żeby poczuć się jak w miasteczku sprzed kilkuset lat. Rozbudowana sieć kanałów, rzeki oraz mosty, których jest ponad sto dwadzieścia — wszystko to sprawia, że Wrocław nazywany jest niekiedy "Wenecją Północy". 

Źródło: NaEkranie.pl

Więcej o: