Nowość w Bieszczadach. Morawiecki: "Dzięki tej atrakcji powstaną setki miejsc pracy"

Po ponad roku oczekiwania, miłośnicy bieszczadzkich krajobrazów doczekali się otwarcia najnowocześniejszej kolejki gondolowej w Polsce. Górskie krajobrazy będzie można podziwiać zza przeszklonych szyb - a to dopiero początek atrakcji.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiosną 2021 roku ruszyła budowa wyciągu w Solinie, w którą zainwestowano około 110 milionów złotych. Ponad rok później, 1 lipca nastąpiło oficjalne otwarcie obiektu. Oprócz przeszklonej kolei gondolowej na turystów czeka także wiele innych atrakcji. 

Kawa w chmurach i nie tylko

Trasa kolejki z przeszklonymi gondolami liczy około 1,6 kilometrów i przebiega przez najbardziej malownicze tereny tego regionu. Turyści będą mogli podziwiać między innymi Jezioro Solińskie, zaporę i Górę Jawor, która jest jednocześnie ostatnim punktem podróży wyciągiem. Ponadto nowoczesne wagony mają w składzie specjalne tworzywo, dzięki któremu możliwa będzie obserwacja wschodów i zachodów słońca bez nadmiernego efektu przyciemnienia. Do dyspozycji odwiedzających pozostaje również wieża widokowa na Górze Jawor z otwartym tarasem. Niesamowitych wrażeń dostarcza również wizyta w przeszklonej kawiarni, która jest jedynym takim miejscem w Polsce. 

Kolej gondolowa - ile zapłacimy za przejazd?

Polskie Koleje Liniowe opublikowały już w mediach społecznościowych oficjalną informację na temat cen biletów wstępu. Warto zauważyć, że cennik wyróżnia dwa sposoby zakupu: online i w kasie, przy czym pierwszy z nich jest dużo tańszą opcją. Przykładowo, bilet normalny w dwie strony, nabyty przez Internet kosztuje 39 złotych. Natomiast ten zakupiony w kasie - 6 złotych więcej. Średni koszt przejazdu waha się w granicach 30-40 złotych.

 

Premier Morawiecki: Ta inwestycja zwiększa atrakcyjność turystyczną

W otwarciu nowego ośrodka w Solinie wziął udział również premier Mateusz Morawiecki. Według niego, atrakcja turystyczna powinna sprowadzić do naszego kraju turystów z zagranicy, rozwinąć polską gospodarkę oraz zapewnić nowe miejsca pracy. Jak sam wspominał:

Ta atrakcja zwiększy magnetyzm tego miejsca, a przez to przyciągnie mnóstwo ludzi z całej Polski i zagranicy. Dzięki temu powstanie setki miejsc pracy.

Opowieści o napędzaniu polskiej gospodarki spotkały się jednak z ostrą krytyką ze strony internautów - zwłaszcza po opublikowaniu raportów na temat inflacji, która w czerwcu 2022 roku osiągnęła rekordowy wynik 15,6%.  

Więcej o: