Korfu praktycznie

Korfu w pigułce. Tutaj wszystkiego dowiesz się od strony praktycznej na temat Korfu. Co, gdzie, jak i kiedy...

Korfu - podróż

Samolot: bezpośrednie połączenia z Polski na Korfu wyłącznie czarterami biur podróży

Prom: stałe linie kursują do Grecji kontynentalnej (Patra, Igoumenitsa), Włoch (Bari, Ancona, Brindisi) i do Albanii

Autobus: z Aten lub Salonik dotrzemy na Korfu za 32 euro (w tym koszt przeprawy promowej)

Korfu - komunikacja lokalna

W mieście Korfu i okolicy (do ok. 15 km) do godz. 22 kursują tzw. niebieskie autobusy , a na dalszych trasach zielone, do godz. 20-20.30. Obydwie linie mają oddzielne terminale. Z Korfu do Paleokastritsa zapłacimy 1,70 euro, do Kassiopi, Sidari - 2,50, do Kavos (najbardziej na południe wysunięta miejscowość) - 3,30.

Taksówki: mają cenniki urzędowe, opłaty są takie same w dzień i w nocy. Np. za przejazd z miasta Korfu do Beitses (ok. 15 km) zapłacimy 18 euro.

Wypożyczalni samochodów: jest sporo (ich przedstawicielstwa są nawet w hotelach). Na Korfu w renomowanej sieci Budget za samochód wypożyczony na jeden dzień zapłacimy od 53 euro, w małych firmach będzie trochę taniej. Motorynka - od 15 euro (w cenie jest zwykle kask, za brak którego grozi kara ok. 80 euro), a rower ok. 6 euro za dzień.

Korfu - plażowanie

Na wielu plażach Korfu , także przyhotelowych, za korzystanie z parasola i leżaków trzeba płacić (zwykle 6 euro za dzień za parasol i dwa leżaki). Dość popularne jest opalanie się topless, są też plaże dla nudystów (np. plaża Mirtiotissa).

Korfu - zwiedzanie

W poniedziałki większość muzeów na Korfu jest zamknięta. Wstęp do kościołów zwykle bezpłatny, ale wypada wrzucić datek do skarbonki lub kupić wotywną świeczkę. Pamiętajmy o odpowiednim stroju zakrywającym kolana i ramiona.

Korfu - przydatne telefony

Policja: 39 509

Policja turystyczna: 30 265

Kapitanat portu: 32 655

Związek Hotelarski: 36 629

kierunkowy na Korfu: 0661, do Grecji: 0030

Przewodniki

Z dostępnych przewodników najwięcej informacji o Korfu zawiera wydany przez Pascala "Grecja-wyspy" oraz "Wyspy greckie" Wiedzy i Życia. Na miejscu za 6-10 euro kupimy przewodniki po wyspie w wersji polskiej.

Więcej o: