Koniec epoki Supermana? W Nowym Jorku z Times Square znika ostatnia budka telefoniczna w mieście

Wielkie poruszenie wywołała ostatnia sytuacja na rogu 7. Alei i 50. ulicy w pobliżu Times Square w Nowym Jorku. W poniedziałek została zdemontowana i przewieziona na platformie ostatnia budka telefoniczna. Burmistrz Manhatanu, Mark Levine nazwał to wydarzenie "końcem epoki".
Zobacz wideo "Doktor Strange w multiuniwersum obłędu" za tydzień w kinach! [ZWIASTUN]

Jak donosi "Daily Mail" demontaż ostatniej już budki telefonicznej był podyktowany przede wszystkim brakiem zapotrzebowania na tego typu rozwiązania komunikacyjne. Wszechobecność bezpłatnego WiFi, a co za tym idzie, szybkiej i sprawnej komunikacji, bezpowrotnie wyparła z obecnej rzeczywistości potrzebę korzystania z publicznego telefonu.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zamiast budki telefonicznej stanie tam Link NYC. Co to takiego?

W miejscu dawnych automatów telefonicznych powstają darmowe punkty Hotspot oferujące bezpłatne Wi-Fi, połączenia krajowe, ładowanie urządzeń mobilnych oraz wiele innych udogodnień. Burmistrz Manhattan Borough, Mark Levine, który był obecny podczas usuwania symbolicznej, ostatniej już budki telefonicznej, wskazał, że liczy, iż ta wymiana przyczyni się do sprawiedliwego dostępu do technologii dla wszystkich nowojorczyków. 

Koniec ery Supermana?

Jak wiemy, budki telefoniczne w Stanach Zjednoczonych bardzo mocno wryły się w tamtejszą popkulturę. Zajmowały ważne miejsce w komiksach, programach telewizyjnych, grafikach, ale także w produkcji filmowej. Jednym z przykładów jest postać Supermana, który zawsze przebierał się w swój unikatowy strój właśnie tam! Tę nostalgię odczuwał także sam Burmistrz Mark Levine obecny na miejscu rozbiórki mówiąc:

Nie będę tęsknił za wszystkimi martwymi dźwiękami wybierania, ale muszę przyznać, że poczułem nostalgię, widząc, jak odchodzi

- napisał na Twitterze.

POP-UP MAYBELLINE NEW YORK STORIESBILET DO NOWEGO JORKU!

Ten moment wzbudził emocje mieszkańców Nowego Jorku

Jak się okazało, nie tylko on poczuł swego rodzaju sentyment. Na mediach społecznościowych można znaleźć głosy innych osób, które wracają wspomnieniami do lat 90. Facebookowa grupa I Love NYC żyje cały czas tą sprawą. Użytkownicy dodają co rusz nowe nagrania, a pod nimi aż roi się od komentarzy pełnych tęsknoty i żartów.

Gdzie będzie się teraz przebierał Superman?

- skomentował jeden z członków grupy.

Będzie musiał wpaść do Hoboken i skorzystać z angielskiej budki telefonicznej!

- odpowiedział ktoś inny.

Muzeum technologiiIntel uruchamia wirtualne muzeum technologii

Co stanie się z ostatnią budką telefoniczną?

Jak donoszą amerykańskie media, ostatni publiczny automat telefoniczny stanie w Muzeum Miasta Nowy Jork jako część wystawy przedstawiającej życie w mieście przed komputerami.

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: