Motor Valley Fest. Celebrowanie włoskiego stylu życia już za nami

Emilia Romagna to istna kolebka włoskiej motoryzacji. To tu swój początek mają takie ikony jak Lamborghini, Ferrari czy Maserati. W tym roku po raz kolejny do regionu przybyli miłośnicy czterech kółek z całego świata, by uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu - Motor Valley Fest. Tegoroczna edycja odbyła się ponownie w formule hybrydowej w Modenie, gdzie podczas czterodniowego święta zaprezentowano najlepsze samochody produkowane w regionie Emilia Romagna. Festiwal obfitował także w liczne, poza motoryzacyjne atrakcje, w tym celebrację lokalnej kuchni, kultury czy sztuki.

Tegoroczna, trzecia edycja festiwalu, po raz drugi odbyła się w formule hybrydowej i ponownie zebrała w regionie Emilia Romagna wszystkich pasjonatów dwóch i czterech kółek oraz fanów nowych technologii. Po raz pierwszy w historii festiwal odbył się aż na czterech regionalnych torach wyścigowych, takich jak Riccardo Paletti w Varano, Autodromo w Modenie, Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari nieopodal miasta Imola i Misano World Circuit Marco Simoncelli położonym w miasteczku Misano Adriatico. Głównym motywem przewodnim tegorocznej edycji motoryzacyjnego święta były: zrównoważony rozwój, technologia oraz nauka.

Zobacz wideo Ewelina Lisowska zwiedza Rzym

Co więcej, podczas festiwalu Motor Valley miłośnicy ryków silnika mieli okazję poznać niezwykłe pojazdy największych włoskich marek. Tegoroczna edycja obfitowała także w bogate doznania smakowe dla wielbicieli tutejszej kuchni oraz win produkowanych w regionie Emilia Romagna, które uczestnikom wydarzenia zaprezentował ambasador Motor Valley, Massimo Bottura – słynny, włoski szef kuchni.

Emilia Romagna – kolebka włoskiego przemysłu motoryzacyjnego

Położony w północnych Włoszech region Emilia Romagna nazywany jest kolebką motoryzacji, a także Doliną Motoryzacyjną "Motor Valley", ze względu na swój ogromny wkład w rozwój branży. To właśnie tutaj znajdują się fabryki najbardziej ekskluzywnych marek samochodowych na świecie, których miłośnikom motoryzacji nie trzeba przedstawiać. Ferrari, Lamborghini, Maserati, Dallara, Pagani czy Ducati – to samochody produkowane przez największych włoskich producentów w regionie Emilia Romagna. Wszystkie wspomniane marki swoje siedziby mają właśnie w tym regionie, zaledwie kilka kilometrów od zabytkowych miast sztuki: Modeny, Bolonii i Parmy.

Jeden z samochodów, który można było podziwiać podczas festiwaluJeden z samochodów, który można było podziwiać podczas festiwalu Materiały promocyjne

Motor Valley jako celebracja regionu Emilia Romagna

Festiwal to nie tylko święto fanów motoryzacji. To także okazja, by celebrować iście włoski styl życia w regionie, który słynie z lokalnych przysmaków i win, licznych zabytków, sztuki, architektury oraz zapierających dech w piersiach krajobrazów.

Podczas festiwalu były pokazy samochodów wyścigowychPodczas festiwalu były pokazy samochodów wyścigowych Materiały promocyjne

Dla gości tegorocznego festiwalu przygotowano liczne kulturalne i kulinarne atrakcje, które odbyły się w sercu Modeny. Między innymi w kościele Chiesa del Voto zaprezentowano wystawę Il tributo di Motor Valley Fest ad un'Icona dell'artigianato automotive, która była hołdem dla ikony motoryzacyjnego rzemiosła. Natomiast w dawnej Manifatturze Tabacchi wystawiono 30, nieopublikowanych dotąd prac Alessandro Rasponiego: portretów i obrazów samochodów, wykonanych przez artystę.

Włoski region Emilia Romagna to doskonały kierunek na wakacje dla miłośników czterech kółek i nie tylko. To tutaj, obok pięknych plaż, zapierających dech w piersi widoków i doskonałej kuchni, odkryjemy to, co najpiękniejsze we włoskiej motoryzacji.

Więcej o: