Sky Pool. Basen w chmurach. Internauci: To przepis na katastrofę

Spacer w chmurach to za mało? Teraz wybrańcy mogą kąpać się nad miejską przepaścią. W Londynie pomiędzy dwoma budynkami kompleksu Embassy Gardens zawieszono basen z przezroczystym dnem. Internauci komentują: "to przepis na katastrofę".

W Londynie na wysokości 35 metrów nad ziemią, pomiędzy dwoma budynkami w Nine Elms, Vauxhall w południowo-zachodnim Londynie, tuż obok ambasady USA, pojawiła się oryginalna atrakcja Sky Pool. Basen z przezroczystym dnem o długości 25 m, szerokości 5 m i głębokości 3 m w zamierzeniu inwestorów ma stać się najbardziej ekskluzywnym miejscem zażywania kąpieli w Wielkiej Brytanii.

 

Nietypowa atrakcja

Wyobraź to sobie, jest skwar, gorąco, a ty siedzisz sobie w chłodnej wodzie, delektujesz się drinkiem i z wysokości patrzysz na świat. Można pozazdrościć perspektywy, prawda? 

Osoby wylegujące się na leżakach po obu stronach basenu Sky Pool sfotografował za pomocą drona fotograf Jason Hawkes. Opublikował zdjęcie i opatrzył komentarzem: "Ten basen jest naprawdę niezwykły".

"Basen śmierci"

Okazuje się, że entuzjazmu Jasona Hawkesa nie podziela zbyt wiele osób i na tę ekskluzywną atrakcję mało kto zerka z zazdrością. Już samo patrzenie u niektórych wywołuje przerażenie. Użytkownicy Twittera luksusowy basen w chmurach nazwali koszmarem.

Nie będę pływać w tym basenie śmierci – napisał jeden z internautów.
Uwielbiam wysokość, ale niektóre rzeczy po prostu nie są tego warte – możemy przeczytać w innym komentarzu.
To przepis na katastrofę – stwierdził ktoś inny.

Korzystając z kąpieli w Sky Pool, można podziwiać widoki na parlament, London Eye i miasto. Basen zaś został tak umiejętnie wkomponowany w dwie sąsiednie bryły, że można się między nimi swobodnie przemieszczać. 

Zobacz wideo Ocean i surfing w Europie. Zdążysz nawet w długi weekend Wybierz serwis

Skorzystają wybrańcy

Podniebna kąpiel nie jest dla każdego. I nie chodzi tu o to, że mogą z tej atrakcji skorzystać osoby o stalowych nerwach, tutaj weryfikatorem jest stan portfela. Basen przeznaczony jest tylko dla mieszkańców i gości apartamentowca Embassy Gardens. Nawet najemcy nie będą mogli zanurzyć w nim stopy. Przykładowo: za apartament z dwiema sypialniami w Embassy trzeba zapłacić ponad 1 mln funtów (5 mln 210 tys. zł). Penthouse to już wydatek 5 mln funtów (ok. 26 mln zł). 

Źródło: Daily Mail

Więcej o: