Szczęście do kwadratu. Karaiby zapraszają osoby pracujące zdalnie nawet na 18 miesięcy

Oglądasz zdjęcia rajskich wysp i marzysz o kilku dniach urlopu w takiej scenerii? A gdy ci powiemy, że można na jednej z nich spędzić aż 18 miesięcy? Dominika uruchomiła właśnie nowy program wizowy. I teraz wyobraź sobie, że siedzisz pod wodospadem z laptopem na kolanach i pracujesz. Uważaj, marzenia się spełniają.

Dominika to nie tylko damskie imię, a nazwa mniej zdeptanej przez turystów wyspy należącej do archipelagu karaibskiego, która położona jest pomiędzy Martyniką a Gwadelupą. Leży na Morzu Karaibskim w grupie Małych Antyli.

Raj się przed tobą otwiera

Biorąc pod uwagę pandemię i fakt, że spora grupa osób może wykonywać swoje obowiązki zdalnie, władze wyspy stworzyły nowy program wizowy "Work in Nature", który umożliwia zamieszkanie i pracowanie w raju przez 1,5 roku. Przepiękne widoki, ciepły klimat, a także angielski jako język obowiązujący w kraju – to kolejne argumenty przemawiające za przeprowadzką w tę część świata.

 
Zobacz wideo Aktywiska Młodzieżowego Strajku Klimatycznego apeluje do polskich polityków

"Dominika jest tropikalnym rajem uwielbianym przez podróżników z całego świata. Ten bezpieczny, anglojęzyczny kraj oferuje szerokie możliwości zakwaterowania, a także zapewnia doskonałe zaplecze edukacyjne. Naturalnie piękna wyspa stanowi sanktuarium dla tych, którzy chcą ponownie nawiązać więź z naturą. To idealne miejsce, aby znaleźć równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Zrelaksuj się, naładuj baterie i złap oddech" – czytamy na stronie programu "Work in Nature".

DominikaDominika Darryl Brooks / shutterstock

Jakie warunki należy spełnić?

Aby pozytywnie przejść rekrutację, trzeba spełnić kilka warunków: mieć przynajmniej 18 lat, zadeklarować dochód w wysokości minimum 50 tys. dolarów (ok. 200 tys. zł) w ciągu kolejnych 12 miesięcy lub więcej i/lub posiadać niezbędne środki finansowe na utrzymanie siebie oraz osób, z którymi wybierzemy się na wyspę. Należy również wnieść bezzwrotną opłatę w wysokości 100 dolarów (ok. 400 zł). Formularz możesz wypełnić tutaj

Oczywiście trzeba również otrzymać wizę "Work in Nature". Osoby samotne będą musiały zapłacić 800 dolarów (3160 zł), a rodziny 1200 dolarów (4700 zł).

Cyfrowi nomadzi łączcie się

"Program Work in Nature to propozycja dla cyfrowych nomadów i osób pracujących zdalnie, które chcą uciec od stresującego środowiska życia i pracy. Dominika oferuje bezpieczny transport, szpitale i szkoły na wysokim poziomie, a cała wyspa ma doskonałe połączenie z internetem. Nie marz o życiu w raju - zrób to. Przyjedź i spędź trochę czasu z nami, łapiąc oddech i ciesząc się życiem" – zachęcają pomysłodawcy projektu.

Wyspa jest również bezpieczna pod względem epidemicznym. Z ostatnich danych opublikowanych 31 marca wynika, że łącznie od początku pandemii zakażonych zostało 161 osób, a wyzdrowiały 153 osoby. Nie zanotowano ani jednego przypadku śmiertelnego. 

Zasady wjazdu

Pasażerowie przybywający na Dominikę 24 godziny przed przylotem muszą wypełnić kwestionariusz online, a na miejscu okazać negatywny wynik testu PCR, który wykonany został 24-72 godziny przed podróżą. Ponadto na lotnisku zostanie przeprowadzony szybki test diagnostyczny. Gdy wynik będzie negatywny, podróżni będą musieli poddać się siedmiodniowej kwarantannie. Piątego dnia wykonany zostanie kolejny test PCR. W przypadku pozytywnego wyniku turysta zostanie skierowany na izolację do rządowej placówki. 

Źródło: Work in Dominica

Więcej o: