Turkmenistan. Internauta przeglądał Google Maps. "Chyba odkryłem pałac dyktatora"

Podczas przeglądania Google Maps jeden z użytkowników odkrył tajemniczy kompleks w zachodniej części Turkmenistanu. Swoim odkryciem pochwalił się na forum internetowym. - W stylu Jamesa Bonda - skomentowali inni internauci. To jeszcze nic. Bo internetowy detektyw spekuluje, że to może być "pałac dyktatora", czyli prezydenta kraju Gurbangluya Berdimuhamedowa.

 "Cokolwiek tam się dzieje, ktoś chce, żeby było tajne" - napisał internauta, który swoim odkryciem podzielił się na forum internetowym Reddit.

Domniemany pałac dyktatora znajduje się w górach w byłej bazie sowieckiej. Mieści się tam punkt kontrolny, a cały teren jest ogrodzony. 

Zdaniem internauty tajemnicza rezydencja powstała w ciągu zaledwie 10 miesięcy między 2016 a 2017 rokiem. Prawdopodobnie wysnuł taki wniosek na podstawie zdjęć. "Ktoś chciał wybudować luksusowy kompleks budynków w bardzo krótkim czasie w autorytarnym kraju. Wybrano miejsce w górach, aby ludzie nie mogli tego zobaczyć. Ktoś najwyraźniej priorytetowo traktował prywatność i bezpieczeństwo. Nie każdy mógłby coś takiego tak łatwo zrobić" - przyznaje odkrywca.

Internauta przeglądając Google Maps, znalazł kompleksInternauta przeglądając Google Maps, znalazł kompleks Google Earth

Należy do kogoś, kto ma władzę i pieniądze

Stąd spekulacje, że jedyną osobą, która mogła to zrobić "jest ktoś, kto ma władzę i pieniądze", właśnie dlatego podejrzenia padają na prezydenta kraju.

Ponadto internauta zauważył, że wokół obiektu "nie ma prawie żadnego miejsca parkingowego", co oznacza, że "nie jest przeznaczony dla turystów ani dużych grup ludzi".

Odkrycie zaintrygowało internautów. "Jest tam basen i boisko do koszykówki. To na pewno luksusowy kompleks". Inny dodał: "Ogrodzenie i punkt kontrolny to poważna sprawa. Pachnie tu Jamesem Bondem". Kolejny napisał: "Ciekawe. Korea Północna też na pewno ma kilka takich tajnych rezydencji".

Źródło: Reddit

Zobacz wideo 'Bramę do piekła' przypadkiem stworzyli naukowcy z ZSRR
Więcej o: