Lato 2005 - Co słychać w biurach?

Nadchodzi nowy sezon, a z nim nowe kierunki, zniżki i promocje. Jeśli nie chcesz wertować katalogów, przeczytaj, co ciekawego mają w zanadrzu niektóre biura podróży

ALMATUR

Nowością są obozy młodzieżowe z przelotem samolotem (nocleg w hotelach 2- i 3-gwiazdkowych) do Hiszpanii (Costa Brava), Turcji (Riviera Egejska), Bułgarii (Złote Piaski) oraz poszerzona oferta obozów połączonych z aktywnym wypoczynkiem - windsurfing, żeglarstwo, jeździectwo, tenis... Nowe kierunki: Rumunia (wycieczka objazdowa), Czechy (Jasenniki) i zachodnia Ukraina. 10-15 proc. zniżki za wykup wycieczki do 30 kwietnia oraz na legitymacje ISIC.

http://www.almatur.pl

ITAKA

Nowe kierunki to Rumunia i Kirgistan, poza tym Bodrum, Kemer i Fethiye w Turcji, Karpathos, Lefkada, Kavala, Chalkidiki-Kasandra w Grecji, Costa del Sol w Hiszpanii oraz Sycylia. Nowe wycieczki po Włoszech ("Bliskie spotkania", "Pomarańcze i mandarynki", kurs wspinaczkowy "Na krawędzi") oraz po Hiszpanii, Maroku, Portugalii i Francji ("Route de Vin", "Normandia i Bretania"). Wyloty z Warszawy, Poznania, Krakowa, Wrocławia, Katowic i - po raz pierwszy - z Gdańska. Do 26 marca promocja "Lato spełnionych marzeń " - im wcześniej zarezerwuje się wycieczkę, tym wyższa zniżka (do 500 zł od pary). 10-12 proc. zniżki na wyjazdy wykupione przed 3 kwietnia.

http://www.itaka.pl

LOGOSTOUR

Nowe trasy: Gambia - Senegal, Uganda - Ruanda, wyspy Galapagos - Wenezuela, Meksyk - USA (Kalifornia plus wyprawa na wieloryby), Papua Nowa Gwinea - Australia, Bangladesz - Birma - Tybet, północno-wschodnie Indie, Indonezja - wyspy Bali i Papua oraz Korea Północna i Południowa.

http://www.logostour.pl

LOGOS TRAVEL

Dla amatorów górskich wędrówek: trekking w Tybecie (wokół świętej góry Kailash), Nepalu, Mali i Maroku. Poza tym zwiedzanie Kuby szlakiem Che Guevary, wyprawa do zachodniej Kanady i na Alaskę oraz do coraz bardziej przyjaznej turystom Algierii. Inne nowości to: Iran, Korea Północna, Libia, Jemen i ambitna wyprawa do Afryki Zachodniej: od Senegalu, przez Mali, Burkina Faso, po Benin. We współpracy z Muzeum Archeologicznym z Poznania powstał program zwiedzania Sudanu.

http://www.wyprawy.pl

MARCO POLO TRAVEL

Nowością jest 12-dniowy rejs po Morzu Północnym (Wielka Brytania, Irlandia, Szkocja, Norwegia) największym statkiem pasażerskim świata "Queen Mary 2". Swoje pierwsze wiosenno-letnie rejsy, m.in. po Morzu Śródziemnym, odbędzie zwodowany pod koniec 2004 r. "Costa Magica" - ma 272 m długości, 13 pokładów pasażerskich i 1359 kabin, zabiera 2720 osób. Ponadto 6-dniowy rejs "Egejskie Cuda": Wenecja - Dubrownik - Korfu - Argostolion - Kotor Bay - Wenecja. Dla dzieci do lat 18 zniżka 40 proc., a we współpracujących z Maro Polo największych w Europie liniach Costa Cruises dzieci płacą tylko opłaty portowe (od 70 do 120 euro).

http://www.marcopolo.com.pl

http://www.rejsy.pl

MOREMI AFRICA

Od tego roku zaprasza nie tylko do Afryki, ale i do Azji (Uzbekistan, Mongolia, Rosja - Kamczatka, Bajkał). Nowością są wyprawy "W stronę Koobi Fora", czyli północ Kenii pod granicę z Etiopią i Sudanem, "Parki narodowe Tanzanii" oraz "Goryle we mgle" (Ugandzie). Założony niedawno przez Moremi Africa Trace Poland organizuje podróże po Polsce.

http://www.moremiafrica.com.pl

http://www.tracepoland.com

NECKERMANN

W ofercie lotniczej 26 kierunków - z nowych Bułgaria oraz Costa de Huelva w Hiszpanii, Safaga w Egipcie, Armacao de Pera w Portugalii i Agios Nicolaos na Krecie. Z egzotyki (8 kierunków) nowością jest 4-dniowa wycieczka objazdowa po Meksyku "Jukatan Highlights". W ofercie z dojazdem własnym pojawiła się Rumunia. W tym sezonie możliwość wylotu do niektórych krajów nie tylko z Warszawy, ale również z Gdańska, Krakowa, Katowic, Poznania i Wrocławia. Oferta "Fly & Drive" umożliwia podróżowanie i zwiedzanie samochodem na własną rękę Andaluzji. Wśród kursów angielskiego na Malcie pojawił się specjalny kurs dla seniorów oraz business english. W większości obiektów, niezależnie od długości pobytu, stałe ceny dla dzieci (do 599 zł). Zniżki przy wcześniejszych rezerwacjach - do 20 proc. ceny wyjazdu.

http://www.neckermann.pl

OASIS TOURS

Poszerzyło swoje propozycje o tunezyjską wyspę Dżerbę, grecką Kretę oraz Sharm El Sheikh w Egipcie. Zniżki Prime Time: ci, którzy wcześniej wykupią wycieczkę, dostaną rabat - 500 zł od osoby (1000 zł od pary) od cen katalogowych. Poza tym promocje: drugie dziecko gratis (płaci tylko za przelot) oraz gwarancja najtańszych wycieczek - tym, którzy udowodnią, że znaleźli tańszą wycieczkę na takich samych warunkach, biuro gwarantuje obniżkę ceny.

http://www.oasistours.com.pl

OPAL TRAVEL

Nowością są wyjazdy czarterowe z lotnisk niemieckich oraz Austrii - m.in. Kenia, Dominikana, Kuba, Meksyk, Mauritius, Seszele, Sri Lanka, Tajlandia, Malediwy, Gran Canaria, Teneryfa, Sycylia - o wiele tańsze niż te z Warszawy (np. wyjazd na Dominikanę z Berlina kosztuje 3500 zł, a z Warszawy 5000 zł). Weekend majowy można spędzić na rejsie Kenia - Zanzibar - Komory - Madagaskar (zniżki za każdą kolejną odbytą z nim podróż). Przy imprezach wypoczynkowych zniżki 3-7 proc. oraz bonusy, czyli darmowe wycieczki na miejscu, zniżki na parking na lotniskach wylotowych z Niemiec i Austrii oraz darmowe pakiety ubezpieczeń (NW, KL). Nowożeńcy udający się na Mauritius, Dominikanę, Kubę, do Meksyku i Kenii zapłacą do 25 proc. mniej.

http://www.opaltravel.com.pl

ORBIS TRAVEL I TRAVEL TIME

Kto rezerwuje do końca marca wycieczkę lotniczą, może dostać rabat (do 25 proc. katalog Travel Time i do 15 proc. Orbis Travel), ubezpieczenie - gratis - od kosztów rezygnacji z wyjazdu lub wycieczkę fakultatywną za 0 zł (np. na Santorini, Ibizę czy do Luksoru). Przy rezerwacji wycieczki autokarowej rabaty do 150 zł od osoby plus gratis ubezpieczenie od kosztów rezygnacji. Nowe kierunki w wycieczkach autokarowych to Krym i Rumunia.

http://www.orbistravel.pl

PRACOWNIA PRZYGÓD

W lecie 15-dniowa wyprawa atomowym lodołamaczem na Biegun Północny (rejsy wzdłuż północnych wybrzeży Kanady i wysp Oceanu Lodowatego, krajobrazowe loty helikopterem; możliwy przelot samolotem oraz wyprawy psim zaprzęgiem, imprezy narciarskie oraz trekkingowe na Grenlandii), a w zimie wyprawa na Antarktydę, Falklandy czy Szetlandy Południowe. Do wyboru podróże krajobrazowe (oglądanie gór lodowych i lodowców), przyrodnicze (obserwowanie pingwinów, kolonii lwów morskich czy polarnych ptaków), podróże od 3-4-tygodniowych po 3-miesięczne rejsy dookoła Antarktydy. Nowością jest też "Przygoda bez grawitacji" - lot po parabolicznej trajektorii wykonywany specjalnie przystosowanym samolotem, co wprowadza pasażerów w stan nieważkości (dotąd takie loty były możliwe tylko w Centrum Szkolenia Kosmonautów w Gwiezdnym Miasteczku pod Moskwą, od tego roku także na Florydzie).

http://www.pracownia-przygod.pl

PUNT

Tygodniowe kursy żeglarskie w Chorwacji kończące się egzaminem i uzyskaniem międzynarodowego dokumentu żeglarskiego uprawniającego do samodzielnego prowadzenia jachtu. Poza tym czartery jachtów za granicą: Adriatyk, Morze Egejskie, Karaiby, Seszele, Tahiti oraz rejsy barkami turystycznymi (do 12 osób) po śródlądowych szlakach Francji, Irlandii, Niemiec, Holandia i (nowość) - Laguny Weneckiej.

http://www.punt.com.pl

http://www.barki.pl

SCAN HOLIDAY

Obchodzi właśnie 10-lecie działalności - stąd promocja "10 prezentów na 10-lecie słonika" i obniżka cen wszystkich wycieczek - nawet do 30 proc. w porównaniu z rokiem 2004. Poza tym w tym sezonie rabaty i zniżki first minute (w marcu taniej o 5 proc.). Nowością jest gwarancja ceny - ceny w euro przeliczane na złotówki po kursie z dnia rezerwacji (np. po wpłacie 20 proc. zaliczki resztę można uiścić do 35 dni przed wyjazdem). Wyloty z 6 miast Polski: Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy, Wrocławia. Dla dzieci wyjazdy od 559 zł (do lat 2 gratis); przez 6 dni w tygodniu można je powierzyć opiece polskich opiekunów w wakacyjnych klubach Scan Holiday.

http://www.scanholiday.pl

TRIADA

Nowością jest wyspa Dżerba, Riwiera Egejska w Turcji, wycieczka samolotem do Paryża i zwiedzanie Wilna. Nowe kierunki w wyjazdach 7+7 (czyli siedem dni wypoczynku i siedem dni zwiedzania) to: Dżerba, Libia, Hiszpania, Portugalia, wschodnia Anatolia w Turcji oraz wycieczki łączone, czyli Egipt z Izraelem lub Jordanią i Rzym z Sardynią. Triada lata teraz z Centralwings. Podczas kolejnej już "Wielkiej niedzieli" - 3 kwietnia - wybrane wycieczki w basenie Morza Śródziemnego można kupić po promocyjnych cenach w 30 salonach firmowych w całej Polsce.

http://www.triada.pl

TUI

Więcej propozycji na lato do miejsc bliższych (Sycylia, Dżerba i Sharm El Sheikh z rejsami po Nilu i z polskim przewodnikiem) i dalszych (nowość to Indie i Chiny z polskim przewodnikiem oraz rejs po Jangcy). Nowością jest też Bułgaria oraz programy "Adventure" dla całej rodziny, np. canyoning, rafting, jazda konna czy rowery górskie. Oferty z dojazdem własnym wzbogacono m.in. o europejskie metropolie - Ateny, Lizbona, Rzym, Praga. Zniżki od 20 do 100 euro od osoby za rezerwację do 31 marca lub 30 kwietnia (zależnie od kierunku i hotelu). W wybranych hotelach zniżka przy rezerwacji najpóźniej do 60 dni przed terminem. Ceny wycieczek przeliczane są po kursie euro z dnia jej rezerwacji.

http://www.tui.pl

Więcej o: