Nagrał, jak w czasie startu odpada koło samolotu. "Rok 2020 zaczyna się całkiem nieźle"

Z samolotu linii Jazz Aviation, który miał lecieć z Montrealu do Bagotville, w czasie startu niespodziewanie odpadło koło. Całą sytuację nagrał jeden z pasażerów. Samolot musiał zawrócić na lotnisko.

Do awarii doszło w samolocie linii Jazz Aviation, które realizowały rejs dla Air Canada Express. Zdarzenie nagrał jeden z pasażerów. Na filmie widać moment, w którym koło odpada od maszyny niedługo po tym, jak oderwała się od ziemi.

Jestem teraz w samolocie, który właśnie zgubił koło. Rok 2020 rozpoczął się całkiem nieźle

- napisał na Twitterze autor nagrania. 

Samolot musiał awaryjnie lądować na lotnisku w Montrealu, ale zanim się to stało, krążył w powietrzu przez około dwie godziny, aby spalić paliwo. Na lotnisku czekały już służby ratunkowe. Jak podają zagraniczne media, nikt spośród 49 pasażerów i trzech członków załogi nie został ranny. Po kilku godzinach od zdarzenia podstawiony został drugi samolot.

Rzeczniczka prasowa Jazz Aviation zapewniła, że maszyna zostanie teraz dokładnie sprawdzona, aby personel serwisowy mógł ustalić, co było przyczyną awarii i jak najszybciej ją naprawić. Dodała, że ten typ samolotu jest wyposażony w sześć opon, a piloci zachowali pełną kontrolę nad maszyną. "Nasi piloci są dobrze wyszkoleni i wiedzą, jak reagować w takich sytuacjach" - zapewniła.

Robot bezpiecznie wylądował ogromnym boeingiem. W przyszłości ma zająć miejsce drugiego pilota:

Zobacz wideo
Więcej o: