Nagrał, jak w czasie startu odpada koło samolotu. "Rok 2020 zaczyna się całkiem nieźle"

Z samolotu linii Jazz Aviation, który miał lecieć z Montrealu do Bagotville, w czasie startu niespodziewanie odpadło koło. Całą sytuację nagrał jeden z pasażerów. Samolot musiał zawrócić na lotnisko.

Do awarii doszło w samolocie linii Jazz Aviation, które realizowały rejs dla Air Canada Express. Zdarzenie nagrał jeden z pasażerów. Na filmie widać moment, w którym koło odpada od maszyny niedługo po tym, jak oderwała się od ziemi.

Jestem teraz w samolocie, który właśnie zgubił koło. Rok 2020 rozpoczął się całkiem nieźle

- napisał na Twitterze autor nagrania. 

Samolot musiał awaryjnie lądować na lotnisku w Montrealu, ale zanim się to stało, krążył w powietrzu przez około dwie godziny, aby spalić paliwo. Na lotnisku czekały już służby ratunkowe. Jak podają zagraniczne media, nikt spośród 49 pasażerów i trzech członków załogi nie został ranny. Po kilku godzinach od zdarzenia podstawiony został drugi samolot.

Rzeczniczka prasowa Jazz Aviation zapewniła, że maszyna zostanie teraz dokładnie sprawdzona, aby personel serwisowy mógł ustalić, co było przyczyną awarii i jak najszybciej ją naprawić. Dodała, że ten typ samolotu jest wyposażony w sześć opon, a piloci zachowali pełną kontrolę nad maszyną. "Nasi piloci są dobrze wyszkoleni i wiedzą, jak reagować w takich sytuacjach" - zapewniła.

Robot bezpiecznie wylądował ogromnym boeingiem. W przyszłości ma zająć miejsce drugiego pilota:

Zobacz wideo
Komentarze (6)
Nagrał, jak w czasie startu odpada koło samolotu. "Rok 2020 zaczyna się całkiem nieźle"
Zaloguj się
 • pies_w_studni

  Oceniono 13 razy 13

  Przecież to samolot, nie samochód, koło odpadło a nie skrzydło. O co ten szum?

 • szela81

  Oceniono 9 razy 9

  Tylko jedno koło się zepsuło a samolot ma ich sześć, to po co siać defetyzm :)

 • omniscio

  Oceniono 4 razy 4

  zamiast krazyc wokol montrealu, powinni byli leciec do nyc i wodowac na hudsonie

 • fakej

  Oceniono 4 razy 2

  Bez sensu, skoro i tak wzbił się w powietrze to po jakiego grzyba latał bez sensu nad lotniskiem zamiast lecieć tam gdzie miał lecieć albo chociaż zrzucić paliwo? To lotnisko było bardziej przystosowane do lądowania z jednym kołem mniej niż docelowe?

 • moriach

  Oceniono 2 razy 0

  Skoro i tak musieli wylądować z zepsutym kołem to co za różnica czy zawrócili na lotnisko startowe czy by polecieli na lotnisko docelowe??
  BTW czemu latał dwie godziny, żeby spalić paliwo zamiast go zrzucić gdzieś poza miastem??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX