Turcja, Egipt, Zanzibar - piękne plaże i kolorowe miasta. Wspaniałe oferty!

Uwielbiasz piękne plaże, a także gwarne, kolorowe miasta w których można zobaczyć wpływy wielu kultur? Wspaniałymi kierunkami jest barwna Turcja, Egipt - raj z pięknym podwodnym światem, a także Zanzibar - multikulturowa wyspa z niezwykłymi gatunkami zwierząt. Sprawdź najlepsze oferty.
Turcja, Alanya Turcja, Alanya fot. shutterstock.com

Turcja - piękne plaże i ogrom różnorodnych atrakcji

Turcja to jeden z najchętniej wybieranych kierunków na lato. To kraj niezwykle różnorodny, a turyści mogą spędzić tam zarówno czas na relaksie i wypoczynku, jak i na aktywnym zwiedzaniu. Jednym z najbardziej znanych miejsc turystycznych jest miejscowość Alanya położona przy Riwierze Tureckiej. Można odpocząć tutaj m.in. na pięknej Plaży Kleopatry. W okolicach Kemer zachwyci nas z kolei plaża Olympus, na której zobaczyć można starożytne ruiny. Rejon miejscowości Alanya to świetne miejsce na uprawianie sportów ekstremalnych - można poczuć trochę adrenaliny np. podczas skoku na bungee lub na raftingu. Warto także wybrać się na zwiedzanie Kapadocji, na terenie której zobaczymy m.in. niesamowite skalne kościoły.

Egipt, Hurghada Egipt, Hurghada fot. Itaka

Egipskie miasto Hurghada - raj dla miłośników nurkowania

Egipt kojarzony jest głównie z piramidami i Sfinksem, podczas gdy ten kraj zapewnia dużo więcej atrakcji. Jednym ze znanych i chętniej odwiedzanych miast turystycznych jest Hurghada leżące nad Morzem Czerwonym. Miejsce to słynne jest m.in. ze świetnych warunków do nurkowania, bo pod taflą krystalicznej wody zobaczyć można przecudną rafę koralową oraz żółwie. Dla osób, które nie nurkują, ale mają ochotę zobaczyć na własne oczy piękne ryby Morza Czerwonego to mogą obejrzeć je w akwarium w Hurghadzie. Osoby nastawione na plażowanie również nie będą zawiedzione - rejon jest niezwykle słoneczny, a plaże są czyste i uporządkowane. Warto zajrzeć również do samego miasta - w jego centrum znajdziemy m.in. gwarne bazary, sklepy z pamiątkami, piękne meczety, a także  możemy zaznać trochę nocnego życia i odwiedzić bary oraz restauracje.

Zanzibar Zanzibar fot. shutterstock.com

Zanzibar - niezwykłe plaże i miejsce urodzenia Freddiego Mercury

Zanzibar to zarówno nazwa wyspy, określanej również jako Unguja, jak i jej stolicy, a także całego archipelagu leżącego na wschód od Afryki, należącego do Tanzanii. To niezwykle barwne i różnorodne miejsce, znane również jako Wyspa Przypraw, bo znajdują się tam plantacje m.in. cynamonu i goździków. To wspaniały kierunek dla plażowiczów, którzy mogą tu wypoczywać na niezwykłych plażach z piaskiem miękkim niczym puder i podziwiać szmaragdową wodę. Oprócz plaży, warto odwiedzić również staromiejską dzielnicę stolicy Zanzibaru - Stone Town, które wpisane zostało na listę UNESCO, a także pospacerować po niezwykłym Parku Narodowym Jozani Forest, w którym spotkać można bardzo rzadko spotykane gatunki zwierząt m.in. małpę gerezę rudą. Ponadto w Zanzibarze urodził się Freddie Mercury tak więc to miasto powinno być pierwsze na liście krajów do odwiedzenia dla wielkich fanów wokalisty Queen. 

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu.