Teneryfa, Lanzarote, a może Madera? Wybraliśmy kilka kierunków na wycieczkę last minute. Niektóre za mniej niż 2000 zł

Nie chcesz wyjeżdżać na majówkę, ale myślisz o wycieczce tuż po? Bardzo dobrze się składa. Wciąż dostępne są oferty pomajówkowych wyjazdów w atrakcyjnych cenach. Przedstawiamy trzy wybrane przez nas kierunki.
Widok na wulkan Teide Widok na wulkan Teide Shutterstock

Teneryfa od 2059 zł*

Teneryfa cieszy się wśród polskich turystów bardzo dużą popularnością. Nic dziwnego, bo jest to niewątpliwie urokliwa wyspa. Odnajdą się na niej zarówno ci, którzy marzą o lenistwie pod palmami, jak i ci, dla których leżenie to strata czasu i wolą odkrywać nieznane im zakątki.

Wody wokół Teneryfy pozwalają na uprawianie surfingu, windsurfingu, kitesurfingu czy żeglarstwa, są też świetne do nurkowania. Wyspa jest też niezwykle ciekawa przyrodniczo, o czym możecie przekonać się podczas trekkingu szlakami turystycznymi.

Na Teneryfie znajduje się wulkan Teide, który jest najwyższym szczytem Hiszpanii. Otacza go park narodowy, który został wpisany na listę UNESCO. Na punkt widokowy na wysokości 3550 m.n.p.m. można wjechać kolejką. Natomiast ci, którzy są pasjonatami wspinaczki i chcieliby wejść pieszo na sam szczyt wulkanu, muszą wystąpić do dyrekcji parku narodowego o wydanie pozwolenia.

Jak na wyspę przystało, Teneryfa chwali się też pięknymi plażami. Jedną z nich jest Playa de las Teresitas, którą chętnie odwiedzają okoliczni mieszkańcy. Została usypana z piasku przywiezionego z Sahary. Otaczają ją malownicze góry, które dodają miejscu uroku.

Do swojej listy dodajcie też pasmo górskie Anaga. Wielu turystów nie dociera do tego regionu, co jest błędem, bo jest on naprawdę przepiękny. Wizyta w tym miejscu to szansa na zobaczenie innego oblicza Teneryfy.

*Ceny wszystkich wycieczek podanych w tym tekście mogą różnić się w zależności od terminu.

Wnętrze Jameos del Agua na Lanzarote Wnętrze Jameos del Agua na Lanzarote Shutterstock

Lanzarote od 1799 zł

Lanzarote to kolejna z Wysp Kanaryjskich, jednak zupełnie inna niż Teneryfa. Charakteryzuje się księżycowym krajobrazem, jej powierzchnia w większości została utworzona przez lawę wulkaniczną.

Wizytówką wyspy jest Park Narodowy Timanfaya, który powstał na terenach wulkanicznych. Po parku organizowane są wycieczki objazdowe autokarem. Musimy przyznać, że jesteśmy pod wrażeniem umiejętności kierowców, którzy sprawnie manewrują pojazdami na ciasnych zakrętach. W parku znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać jego rozległy obszar, a także restauracja - serwowane tam dania ogrzewane są ciepłem wulkanicznym.

Gdy pojedziecie na Lanzarote, z pewnością nie raz i nawet nie dwa usłyszycie nazwisko Cesar Manrique. To lokalny artysta, który pałał ogromną miłością do wyspy. Zadbał o to, aby nie zamieniła się w zatłoczony kurort i zachowała swój unikalny charakter. To on zaprojektował najważniejsze atrakcje wyspy. Stworzył wcześniej wspomniany punkt widokowy, ogród kaktusów, a także zaaranżował wnętrze tunelu, który powstał w wyniku wybuchu wulkanu. Miejsce znane jest pod nazwą Jameos del Agua i znajduje się tam m.in. sala koncertowa, restauracja, a także basen, w którym kąpie się król Hiszpanii.

Podczas pobytu na wyspie warto wybrać się też na sąsiednią La Graciosę. Rejsy odbywają się z miejscowości Orzola. Wyspa jest nieduża i słynie z tego, że nie ma na niej asfaltowych dróg. Dlatego częstym środkiem transportu są tam samochody terenowe.

Kolejka linowa na Maderze Kolejka linowa na Maderze materiały partnera

Madera od 1689 zł

Madera, nazywana też wyspą wiecznej wiosny, tylko czeka, żeby ją odwiedzić. Dzięki stałej temperaturze, która utrzymuje się tu na poziomie około 22-24 stopni Celsjusza, można odwiedzać ją przez cały rok.

Dumą wyspy jest ogród botaniczny w Funchal, w którym rosną gatunki kwiatów i roślin z całego świata, a także wiele gatunków endemicznych. Atrakcją Madery są też tzw. lewady. To specjalne kanały nawadniające, wykute w górskich zboczach. Wzdłuż nich ciągną się ścieżki, które umożliwiają trekking po wytyczonych trasach. Szlaków jest bardzo dużo i mają różne poziomy trudności - każdy powinien bez problemu dopasować je do swojej kondycji.

Madera słynie również z unikatowych lasów wawrzynowych. Wyspa jest jednym z niewielu miejsc, w których takie lasy się zachowały. Zostały one wpisane na listę UNESCO. 

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Komentarze (4)
Teneryfa, Lanzarote, a może Madera? Wybraliśmy kilka kierunków na wycieczkę last minute. Niektóre za mniej niż 2000 zł
Zaloguj się
  • plastikpiokio

    Oceniono 2 razy 2

    jednak teneryfa ---tylko nie wiem dlaczego .

  • moriach

    Oceniono 2 razy -2

    Aż z ciekawości sobie sprawdziłam. Na tej wiecznie wiosennej i ciepłej Maderze na obecny tydzień zapowiadają temperatury 11-12 stopni. Faktycznie nic tylko lecieć i plażować :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX