Wakacje z dzieckiem - 10 pomysłów na 2016

Planujesz wakacje z dzieckiem? To doskonały pomysł! Jednak taka decyzja wiąże się zwykle z dylematem dotyczącym wyboru miejsca wypoczynku. Sprawdź 10 pomysłów na wakacje z dzieckiem.
rodzinne wakacje rodzinne wakacje fot. Shutterstock

Wakacje z dzieckiem - na co musimy zwrócić uwagę?

Planujesz wakacje z dzieckiem? To doskonały pomysł! Jednak taka decyzja wiąże się zwykle z dylematem dotyczącym wyboru miejsca wypoczynku.

Wakacje z dzieckiem mogą okazać się świetną inicjatywą, jeśli wybierzemy odpowiednią miejscowość wypoczynkową. Miejsce to musi się podobać zarówno nam, jak i dziecku. Często jednak nasze preferencje są różne. W takiej sytuacji warto wspólnie poszukać inspiracji.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Dla naszych dzieci istotna jest kwestia zakwaterowania. O ile młodzież i studenci decydują się często na mieszkanie w warunkach polowych, młodsze dzieci zdecydowanie preferują przytulne miejsca. Kierujmy się także tym, jakie atrakcje turystyczne oferuje dana okolica - w końcu wakacje z dzieckiem nie mogą być nudne!

W przypadku niektórych rodzin wspólne wyjazdy stają się tradycją. Gdy rodzicom i dzieciom spodoba się pewne miejsca, wybierają się tam także w kolejnych latach. W takiej sytuacji jedni i drudzy z utęsknieniem przez cały rok czekają na wspólne wakacje.

Augustów / Wojciech Wójcik / BE&W Augustów / Wojciech Wójcik / BE&W Augustów / Wojciech Wójcik / BE&W

Wakacje z dzieckiem - Augustów

Augustów to malownicza miejscowość położona w północno-wschodniej części naszego kraju. Otoczona jest przez liczne jeziora i lasy - idealne na wspólne spacery. Od dawna to jeden z najpopularniejszych punktów na turystycznej mapie Polski.

Wakacje z dzieckiem - Suwalski Park Krajobrazowy

Tereny parku obejmują jedną z najpiękniejszych części naszego kraju. Wiele osób po pierwszej wizycie dziwi się, że miejsce to nie jest tak znane, jak np. Mazury.

To co wyróżnia te tereny to malownicze lasy, jeziora i góry. Jedną z tamtejszych ciekawostek przyrodniczych są głazy narzutowe. To idealne miejsce na wycieczki rowerowe - suwalskie góry nie są tak wysokie jak te na południu Polski, dlatego dzieci po takich wyprawach nie powinny czuć się wykończone.

Giżycko / shutterstock Giżycko / shutterstock Giżycko / shutterstock

Wakacje z dzieckiem - Giżycko

Giżycko to jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych na polskich Mazurach. Naszym dzieciom może spodobać się obecność w tej okolicy trzech znanych dużych jezior - Niegocin, Kisajno i Tajty.

Żeby potem wyjść do ludzi. Żeby potem wyjść do ludzi. Mikołajki/ Fot. Shutterstock

Wakacje z dzieckiem - Mikołajki

To malownicza miejscowość mazurska położona nad Jeziorem Mikołajskim i jeziorem Tałty. Bardzo popularna wśród turystów, także tych najmłodszych. Dzieciom szczególnie podobają się rejsy po tamtejszych jeziorach.

Darłowo/ Fot. CC BY-SA 3.0/ Strimoroll/ Wikipedia Commons Darłowo/ Fot. CC BY-SA 3.0/ Strimoroll/ Wikipedia Commons Darłowo/ Fot. CC BY-SA 3.0/ Strimoroll/ Wikipedia Commons

Wakacje z dzieckiem - Darłowo

Plaża w Darłowie należy do grona najpiękniejszych nad polskim morzem. Możemy być pewni, że tamtejszy piaszczysty brzeg przypadnie do gustu naszym pociechom.

Plaża na Helu Plaża na Helu Fot. Shutterstock

Wakacje z dzieckiem - Hel

To także jedna z ulubionych plaż najmłodszych turystów nad polskim morzem. W tamtejszych okolicach znajdują się liczne ścieżki rowerowe i spacerowe, dzięki którym będziemy mogli urozmaicić nasz wyjazd.

Okolice Zakopanego / fot. Shutterstock Okolice Zakopanego / fot. Shutterstock Okolice Zakopanego / fot. Shutterstock

Wakacje z dzieckiem - Zakopane

To, co wielu miłośników Tatr w okresie wakacyjnym drażni, dzieciom może się spodobać. W Zakopanem przebywa wówczas ogromna ilość turystów, w tym dzieci na obozach. Naszym pociechom taka atmosfera może bardzo odpowiadać, jednak wiadomo, że jest to kwestia indywidualnych preferencji.

Kolejka linowa na Skrzyczne Kolejka linowa na Skrzyczne istock, kolejka linowa na Skrzyczne

Wakacje z dzieckiem - Szczyrk

Szczyrk to jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w naszym kraju. Najmłodszym może spodobać się tamtejsza góralska atmosfera. Znane szczyty w tej okolicy to m.in. Skrzyczne (1257 m n.p.m.), Malinów (1117 m n.p.m.), Magura (1095 m n.p.m.).

Szklarska Poręba - Wodospad Kamieńczyka. Najwyższy wodospad Karkonoszy znajduje się jakieś 30 minut od centrum Szklarskiej Poręby. Idzie się do niego łatwym, leśnym szlakiem turystycznym. Z wysokości ponad 800 metrów n.p.m. kaskada wpada do Wąwozu Kamieńczyka. Szklarska Poręba - Wodospad Kamieńczyka. Najwyższy wodospad Karkonoszy znajduje się jakieś 30 minut od centrum Szklarskiej Poręby. Idzie się do niego łatwym, leśnym szlakiem turystycznym. Z wysokości ponad 800 metrów n.p.m. kaskada wpada do Wąwozu Kamieńczyka. Szklarska Poręba - Wodospad Kamieńczyka / CC Wikimedia

Wakacje z dzieckiem - Szklarska Poręba

Szklarska Poręba jest doskonałą bazą wypadową jeśli chcemy z naszymi dziećmi zwiedzić Karkonosze. W tych okolicach mogą spodobać im się wodospady, olbrzymie głazy oraz górskie strumyki. Warto wybrać się krzesełkową koleją linową na słynny szczyt Szrenica (1362 m.n.p.n.).

Kudowa Zdrój Kudowa Zdrój Kudowa Zdrój - pijalnia wód oraz fragment Parku Zdrojowego/Fot. Rommanesco/CC/Wikimedia

Wakacje z dzieckiem - Kudowa Zdrój

Kudowa Zdrój to malownicze miasto uzdrowiskowe. Może być doskonałą bazą wypadową jeśli chcielibyśmy zwiedzić z naszymi dziećmi czeskie góry.

Więcej o: