lód

Więcej o:

lód

Wypowiedzi na forum o:

lód

 • Domowe lody

  Pierwszy raz zrobiłam domowe lody i chciałam podziękować forumce - mysiulkowi za szybki i łatwy przepis. Lody wyszły pyszne, już nigdy nie kupię lodów w sklepie :) Dla mnie trochę są za słodkie, więc następnym razem dam mniej mleka skondensowanego albo dodam trochę mascarpone. Zrobiłam jedną porcję

 • lody - badania

  Dzień dobry, przepraszam za może zbyt bezpretensjonalne pytanie. Robię badania na temat seksu oralnego (czyli tzw. robienia loda). Potrzebuję trochę opinii na temat tej formy seksu. Jeśli ktoś się zdecyduje odpowiedzieć, to z góry dziękuję. Pytania dla pań 1. czy to lubisz robić? Jeśli nie, to

 • Kałmuk z Chobielina robił loda Amerykanom,

  ruskim robił , teraz robi loda Niemcom . Komu jeszcze zrobi loda? Polska teraz - 312 tys. km kw. , Polska 1939 - 387 tys. km kw. Strata 75 tys. km kw.

 • Czy lód będzie z połykiem?

  na pytanie czy lód będzie z polykiem wypadło 6 Kielichów Pustelnik 2 Monet wszystkie w pozycji prostej myslicie ze bedzie?

 • Re: Domowe lody

  Te z alkoholem nie muszą bo nie zamarzają na kość. Nie mam dzieci wiec do każdych lodów dodaję likier lub wódkę. Mam co prawda maszynkę do lodów ale przy tegorocznych upałach nie dawała rady i przelewałam do pojemników schłodzoną ale nadal całkowicie płynną masę i lody były ok.

 • >>>>> Desery <<Lemon curd lody <<

  1 porcja w przepisie to około 7 dl szklanki. Dodaje się czas, aby masa cytrynowa ostygła, a lody powinny zestalić się w zamrażarce przez co najmniej pięć godzin. Składniki masa cytrynowa (curd cytrynowy) 1 dl cukru pudru 1 jajko 2 żółtka 1 dl wyciśniętego soku z cytryny 1 cytryna, starta skórka 50 g

 • Re: Domowe lody

  bo można wtedy robić różne smaki w tym sorbety, lody na mleku a nie na śmietanie, dawać mniej cukru itp. te wszystkie dodatki sa potrzebne, żeby lód nie stwardniał co jest ważne bez maszynki. a w maszynce można zrobić sorbet cytrynowy na widzie na przyklad i nie zrobi się kryształ lodu z tego.

 • Re: Domowe lody

  Fajne przepisy na lody są na moich wypiekach. Polecam cytrynowe z wiśniami. I jeszcze lody z wina na blogu filozofia smaku są smaczne i proste do zrobienia.

 • Re: Domowe lody

  gorąco polecam maszynkę do lodów. i jeżeli chodzi o przepisy książkę lebovitza. lodów nie za bardzo da się robić na oko czy na smak, bo zimne smakuje inaczej niz cieple.

 • Re: Domowe lody

  To ja dorzucę jeszcze przepisy z bloga Ania gotuje - na lody mleczne i sorbety, bez maszynki do lodów. Robiłam już kilka i wychodziły bardzo smaczne. -- Oto mój podpis dodawany automatycznie do postów, które napiszę.