Co to jest?! Dom tak zamarznięty, że trudno uwierzyć. Fotograf pokazuje dowód

Z daleka wygląda jak wielka lodowa rzeźba, dopiero z bliska dostrzegasz, że to dom. Lodem pokryte jest tu wszystko - okna, dach, drzwi i ściany. Dlaczego tak się stało? Za wszystko odpowiedzialna jest natura.

Dom położony nad brzegiem jeziora Ontario w Webster w stanie Nowy Jork to obecnie jeden z najczęściej fotografowanych domów na świecie. Wszystko za sprawą zdjęć fotografa Johna Kucko.

Mężczyzna sfotografował skuty lodem dom i nie przypuszczał, że jednym zdjęciem zyska światową sławę:

Fotografia to od lat moja pasja. Te jedno zdjęcie spowodowało, że odezwali się do mnie nie tylko ludzie z całego świata ale również praktycznie każda duża stacja telewizyjna na świecie, gazety, czasopisma. To było szaleństwo

- pisze John Kucko na swoim profilu na Facebooku.

Pod zdjęciami fotografa pojawiło się sporo komentarzy od osób, które nie wierzą, że zdjęcia lodowego domu są prawdziwe. Dziwi ich fakt, że domy wokół nie są pokryte warstwą lodu i zarzucają fotografowi, ze majstrował przy zdjęciach poprawiając je komputerowo.

Na zarzuty John Kucko odpowiedział wrzucają filmik, który ma pokazać, że lodowy dom to wyłącznie dzieło natury.

Jak dom zamienił się w lodową rzeźbę?

Tu po raz kolejny swoją ogromną siłę pokazała natura. Webster jak i cały stan Nowy Jork nawiedziła wichura o nazwie Stella, która przyniosła w ten rejon USA silny wiatr, opady deszczu ze śniegiem.

Na jeziorze Ontario powstały ogromne, kilkumetrowe fale. Silny wiatr wyrzucał wzburzoną wodę w powietrze, a ta osadzała się na domu, który w ten sposób przy minusowych temperaturach powietrza zamienił się w wielką lodową rzeźbę.

Dlaczego tylko ten dom pokrył się lodową skorupą? Ponieważ w odróżnieniu od sąsiadujących budynków, domek nie ma murku oddzielającego go od jeziora, więc fale rozbijają się bezpośrednio o niego.

POLECAMY: Kiedyś poszukiwacze skarbów szukali tu złota. Dziś tatrzański wąwóz ma szansę trafić na listę UNESCO

Tak, to jest DOM. Architekt zamieszkał w dawnej fabryce cementu i sprawił, że dosłownie "opadła nam szczęka" [ZDJĘCIA]

Wieszak z palety, który świetnie sprawdzi się w kuchni. Sprawdź, jak łatwo możesz go zrobić!

Więcej o: