Moda na topless

96% mężczyzn byłoby szczęśliwych, gdyby kobiety opalały się topless. To wyniki ankiety, którą wśród swoich użytkowników przeprowadziła wyszukiwarka lotów Skyscanner.

Z ankiety, w której udział wzięło ponad 3 tysiące osób wynika, że co roku tysiące turystów spędza urlop w gorącej Hiszpanii, Francji, Włoszech oraz w innych typowo wypoczynkowych krajach głównie po to, by móc odpocząć od... krępujących ubrań.

Kto akceptuje topless?

Z ankiety wynika, że zwolennikami topless u pań na plaży są nie tylko mężczyźni (wypowiedziało się w ten sposób 96% panów), ale pomysł podoba się także samym zainteresowanym: opalać się topless bez skrępowania chciałoby aż 87% pytanych kobiet.

Ankietowanych zapytano też o to, jakie miejsca są ich zdaniem odpowiednie do przechadzania się wyłącznie w bikini. 93% osób wskazało na plażę, ale już tylko 31% również na bar, kawiarnię czy restaurację. Jeśli zaś chodzi o mężczyzn chodzących bez koszulki, 98% osób nie widziało nic złego w tym, jeśli chodzą tak po plaży, ale tylko 18% akceptowało ten strój w barze czy supermarkecie.

Pomimo, że Brytyjczycy są znani z pełnego rezerwy stylu bycia, w porównaniu do innych europejskich narodów, to właśnie oni są gorącymi zwolennikami opalania topless. 91% Włochów i tyle samo Francuzów oraz 82% Szwedów było "za". Najrzadziej topless akceptują... Rosjanie - tylko 67% ankietowanych, najczęściej - Niemcy - 99% Niemców uważa, że kobiety powinny opalać się bez górnej części stroju kąpielowego.

Padło też pytanie o powody, dla których kobiety nie powinny się opalać topless. Najczęstszymi powodami, które podawali mężczyźni były: "obraza moralności", "obawa o wywołanie raka skóry" oraz "niechęć, aby dzieci na to patrzyły". Kobiety które nie akceptowały opalania topless jako powody tego stanu rzeczy wskazywały "gapiących się mężczyzn" i obawę przez tym, że takie zachowanie to "zachęta do podglądania".

Więcej na stronie: www.skyscanner.pl

Szukasz pięknych plaż? Zarezerwuj wczasy w Egipcie

Hurghada i Safaga, Egipt już od 780 zł/osoba

Sharm el Sheikh od 1154 zł/osoba

Więcej o: