Safari w Kadzidłowie

Park Dzikich Zwierząt to niepowtarzalna okazja, by z bliska pokazać dziecku zwierzęta, które najczęściej ogląda tylko na książkowych ilustracjach lub w filmach. W Kadzidłowie całą rodziną , z małego dystansu, możemy obserwować m.in. sarny, bobry, daniele, rysie, puchacze i zagrożone wyginięciem tarpany.

Prywatny Park Dzikich Zwierząt warto odwiedzić przy okazji dłuższego pobytu na Mazurach. Osobom, które nie mieszkają na drugim końcu kraju, opłaca się tu podjechać tutaj również na jeden weekend. Wycieczka szczególną frajdę sprawi dzieciom mieszkającym w dużych miastach.

Kadzidłowo położone jest w Puszczy Piskiej, około 10 km od Rucianego-Nidy, przy trasie do Mikołajek.

Założycielem mazurskiego safari jest dr Andrzej Krzywiński. Do głównych zadań parku należą edukacja, czyli rozpowszechnianie wiedzy na temat zwierząt żyjących w Polsce oraz ochrona zagrożonych gatunków np. rysia nizinnego czy kuraka leśnego. Pod opiekę pracowników parku trafiają również osierocone zwierzęta, które same nie poradziłyby sobie na wolności. W Kadzidłowie, oprócz bizonów, wilków, żurawi i ptactwa leśnego, zobaczymy również zwierzęta z Syberii i Dalekiego Wschodu.

Powierzchnia parku obejmuje 100 ha. Zwierzęta żyją tu w warunkach zbliżonych do naturalnych. Zwiedzanie parku możliwe jest tylko z przewodnikiem, który odpowie na wszystkie dociekliwe pytania dotyczące zachowań, zwyczajów i wyglądu mieszkających tu zwierząt. Safari trwa ponad godzinę.

Do niektórych zwierząt najmłodsi będą mogli podejść na wyciągnięcie ręki. Być może będzie to jedyna okazja w życiu, by pogłaskać sarenkę. W parku dozwolone jest również karmienie zwierząt. Niebezpieczne zwierzęta odgrodzone są siatką.

Park czynny jest przez cały rok, od godz. 9.00 do zmierzchu.

Kontakt:

12-220 Ruciane Nida

tel. +0 87 425 73 65

e-mail: park@kadzidlowo.pl

Katarzyna Filar

Więcej o: