Perła wśród restauracji

Jeśli nawet spotkanie oko w oko z rekinem nie jest w stanie odebrać Ci apetytu, zarezerwuj stolik w pierwszej na świecie podwodnej restauracji w Conrad Maldives Rangali Island na Malediwach.

Nie bez przyczyny znana jest ona jako Ithaa, co w rodzimym języku mieszkańców Malediwów, Dhivehi, oznacza 'perłę'. Stworzenie tego niezwykłego miejsca, położonego 5 metrów poniżej poziomu morza , otoczonego przez żywe rafy koralowe, kosztowało prawie 5 milionów dolarów. Ściany i dach restauracji wykonane są z przezroczystego akrylu, rozciągającego się w kształcie łuku nad gośćmi, a całość przypomina sporej wielkości akwarium. Konstrukcja ta gwarantuje odwiedzającym możliwość podziwiania bogactwa i piękna podwodnego świata.

MalediwyMalediwy conradmaldivesrangali.com

Pomysł mający uatrakcyjnić Rangalifinolhu Island dla turystów, może stać się bardzo praktycznym rozwiązaniem w przypadku ocieplenia klimatu. Podniesienie poziomu morza spowodowałoby całkowite zalanie Malediwów , a wtedy podwodna restauracja pozostałaby jedynym nienaruszonym obiektem wysp.

Zobacz też:

Poproszę muszlę zupy

Więcej o: