Weekend z Guinnessem

W tym roku Guinness kończy 250 lat. Tym bardziej więc warto wybrać się do Dublina właśnie teraz!

Uwaga: Jeśli lubisz imprezy, zakupy i piwo - mamy dla Ciebie kilka propozycji.

Guinness

Są takie rzeczy na świecie, które najlepiej smakują w jednym konkretnym miejscu. Tak jest z Guinnessem i Dublinem. Dostaniesz go w każdym pubie, których tu faktycznie nie brakuje. Jeśli chcesz poczuć atmosferę "prawdziwego pubu" najlepiej unikaj ścisłego centrum - jak wszędzie i w Dublinie pełno jest turystów.W małych "rodzinnych" pubach spotkać możesz muzykujących dziadków i wnuki. Posłuchać opowieści o życiu i oczywiście wypić Guinnessa.

Guinness Store HouseGuinness Store House giunnessstorehouse.com

Jeśli sama degustacja Ci nie wystarcza, możesz wybrać się do Guinness Storehouse - niesamowitego muzeum piwa. Warto tam wstąpić - to 7 pięter skumulowanej wiedzy o historii, składnikach i produkcji piwa. Przy odrobinie szczęścia udaje się trafić na moment, kiedy ktoś ze zwiedzających zostaje poproszony o rozpoczęcie warzenia. Storehouse daje zwiedzającym mnóstwo ciekawych przeżyć: krótką lekcję degustowania czy badanie własnych nawyków. Na koniec wizyty trafisz do Gravity Bar, gdzie czeka na Ciebie wyśmienity Guinness i niesamowity widok na Dublin.

Gravity BarGravity Bar guinnessstorehouse.com

Backpackers Pub Crawl - intensywne poznawanie Dublina nocą

Samodzielne wyszukiwanie najlepszych klubów w nieznanym mieście nie jest łatwe. W Dublinie w tej kwestii pośpieszą Ci z pomocą młodzi ludzie z Backpackers Pub Crawl , którzy organizują wycieczki zorganizowane po barach. W ciągu nocy zwykle zaliczają 4 lub 5 pubów Warto zainwestować 9 Euro opłaty, żeby pobawić się jak ''prawdziwy Dublińczyk''. Oczywiście w ciągu nocy wydasz więcej, bo koszt drinków nie jest wliczony w cenę wycieczki, ale i tak dużo mniej, niż imprezując w knajpach dla turystów.

Guinness Store HouseGuinness Store House guinnessstorehouse.com

Jeśli nie lubisz poznawać nowych ludzi i nie przemawia do Ciebie pomysł BPC, możesz zaryzykować samodzielne poszukiwanie imprezy. Największą kumulację pubów znajdziesz przy Temple Bar. Do najpopularniejszych należą:

Busker's Bar - W nowoczesnym, trochę kosmicznym wnętrzu codziennie gra DJ. Na wielkich ekranach oglądać można również wszystkie większe imprezy sportowe. Cena drinka: ok. 9 Euro

Bondi Beach Club - Hawajska stylistyka i dzikie imprezy. Co środę organizowane są imprezy pod wiele mówiącą nazwą "Get Wilder". Drinki dużo tańsze niż gdziekolwiek na Temple Bar

Octagon Bar - To część hotelu Clarance, którego współwłaścicielem jest Bono. Jedno z najmodniejszych miejsc w Dublinie. Bardziej ekskluzywny od pozostałych. Zwykle zatłoczony. Warto jednak wpaść choć na chwilę w atmosferze Octagon jest jakiś posmak magii.

Zobacz też:

Wybierz się do Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch

Więcej o: