Acapulco - szaleńcy na klifach

Najsławniejszy kurort w Meksyku to nie tylko plaża, hotele i drinki. Najlepsze w Acapulco są pokazy skoków na La Quebrada.

Sławę swoją zawdzięcza zapewne bardziej luksusowym hotelom, niż niebiańskiej plaży. Zatoka z wysokimi hotelami do złudzenia przypomina popularne plaże Hiszpanii i Włoch.W przeciwieństwie do europejskich kurortów, Acapulco oferuje doskonałą pogodę przez cały rok. Piękna pogoda w połączeniu z ciepłą wodą Pacyfiku stanowi gwarancję doskonałego wypoczynku.

embed

Szaleńcy z La Quebrada

Największą atrakcją miasta, są skoczkowie z La Quebrada, którzy z mrożącą krew w żyłach beztroską codziennie skaczą z klifów do wąskiej zatoczki. Za kilka dolarów warto sobie zafundować tak niesamowite przeżycie. Widok skoczków lecących do wody z wysokości 40 metrów robi niesamowite wrażenie, zwłaszcza kiedy tuż przed zapadnięciem zmierzchu ostatnie skoki wykonują z zapalonymi pochodniami.

Życie nocne

Acapulco jest doskonałym miejscem dla amatorów pięknych plaż i imprez. Wzdłuż plaży, pomiędzy piaskiem a hotelami, tak jak na każdy szanujący się kurort przystało, rozciąga się pas barów, klubów nocnych i restauracji. Nie da się przeoczyć. Trzeba wejść. W środku czekają na nas gorące rytmy i niedrogie drinki.

embed

Nurkowanie?

Najlepsze miejsca na nurkowanie znajdują się w okolicach wyspy Isla de la Roqueta. Można na niej wypożyczyć sprzęt. Można wsiąść na łódkę, która płynie bezpośrednio na wyspę. Warto jednak dopłacić dolara, i przejechać "dłuższą" trasą, aby zobaczyć podwodny pomnik Matki Boskiej z Guadelupe, potocznie zwanej - La Virgen de los Mares.

Ośmiornica we własnym...atramencie

Acapulco słynie z owoców morza. Godna polecenia, jest popularna wśród miejscowych restauracja, El Amigo Miguel. Warto spróbować "Pulpo en su Tinto" czyli ośmiornicę we własnym atramencie. Mimo kontrowersyjnej nazwy danie jest pyszne!

Jak dojechać?

Acapulco ma lotnisko międzynarodowe. Jeśli przylatuje się do Mexico City można stamtąd dojechać autobusem. Gdy podróżuje się z kilkoma osobami korzystniejsze może być wynajęcie samochodu - a atrakcje murowane. Najbardziej nieprzewidywalny ruch uliczny jest w miastach. Miedzy Mexico City, a Acapulco zbudowano płatną autostradę, która chyba z powodu ceny, jest bardzo rzadko używana, przez Meksykanów.

Jak sie poruszać po mieście?

Acapulco jest usytuowane wzdłuż plaży, dlatego dystans między dwoma miejscami może wymagać skorzystania z autobusu lub taksówki. Taksówki są relatywnie tanie, trzeba oczywiście ustalić cenę przed kursem. Autobusy kursują wzdłuż plaży, nie można się pogubić.

Autor: Weronika Cybulska

Zobacz też:

Bajkowy świat Karaibów

Chcesz pokazać swoją podróż? Napisz do nas: bermudy@g.pl

Więcej o: