Kwidzyn - okolice

W okolicach Kwidzyna można zwiedzić dwór w Podzamczu, neogotycki most kolejowy oraz rezerwaty przyrody

Kwidzyn - okolice

W okolicach Kwidzyna można zwiedzić dwór w Podzamczu, neogotycki most kolejowy oraz rezerwaty przyrody

Szlak Kopernikowski - czerwony

Szlak o łącznej długości 268 km biegnie przez trzy województwa: warmińsko-mazurskie, pomorskie i kujawsko-pomorskie. Trasa zaczyna się we Fromborku - mieście, gdzie prowadził badania i zmarł wielki astronom Mikołaj Kopernik, a kończy w Toruniu.

Wycieczkę szlakiem w województwie pomorskim rozpoczynamy w okolicach wsi Gurcz. Później mijamy kolejne miejscowości: Podzamcze , gdzie zwiedzić można zabytkowy dwór z XVI wieku, Tychnowy, okolice Kamionki i Kwidzyn. Stąd przez lasy Miłosna docieramy do rezerwatu przyrody Ostnica Jana - stanowiska roślinności stepowej. Trasa szlaku prowadzi dalej przez lasy do miejscowości Gardeja, gdzie wkraczamy na szosę prowadzącą do Grudziądza.

Szlak Napoleoński - zielony

Szlak o całkowitej długości 89 km prowadzi wzdłuż rzeki Liwy. Wędrówkę rozpoczynamy z dworca PKP w Kwidzynie.

Idąc w stronę wsi Kamionka najpierw mijamy potężne przęsła neogotyckiego mostu kolejowego , później ruiny spalonego młyna Kaszarniak i młyn Piekarniak. W końcu docieramy do miejscowości Szadowo, skąd dalej szlak biegnie przez osadę Wola Sosenka do Prabut. Stąd wzdłuż rzeki można dotrzeć do Kamieńca.

Szlaki spacerowe w lasach Miłosna

Turyści lubiący kontakt z naturą, przyrodą i malowniczymi krajobrazami mogą wybrać się na spacery oznakowanymi szlakami po lasach Miłosna. Znajdują się tu cztery trasy: czerwona, zielona, żółta oraz niebieska o różnej długości i zróżnicowanym stopniu trudności.

Więcej o: