Zanurkuj w Akabie

Nurkowanie w zatoce Akaba to najpiękniejsza lekcja przyrody, jaką można sobie wymarzyć

Zatoka Akaba to jedno z najbogatszych środowisk morskich na świecie - żyje tu 500 gatunków twardych i miękkich koralowców, 1000 - mięczaków i skorupiaków, 1200 - ryb. Uwaga: koralowców nie wolno usuwać, kupować ani sprzedawać; można zaadoptować młodą odnogę i śledzić jej rozwój. Oprócz rafy obejrzymy dwa zatopione czołgi oraz wrak libańskiego frachtowca "Cedar Pride" (760 ton, 81 m długości, 20 m szerokości) celowo zatopiony w 1985 r.

Najwięcej baz do nurkowania (20) oferuje Aqaba Marine Park. Warto skorzystać z pakietów miejscowych biur dla minimum czterech osób - 10 sesji nurkowania z brzegu (również nocą) i wycieczka z noclegiem do Wadi Rum - ok. 200 dol. od osoby.

Kursy nurkowania organizują liczne ośrodki szkoleniowe; dwie lekcje wprowadzające z akwalungiem - ok. 60 dol., z fajką (snorkeling) - ok. 12 (w cenie transport i sprzęt); adresy i telefony szkół na stronie http://www.aqaba.jo .

Na oglądanie rafy można wybrać się łodzią z przeszklonym dnem (ok. 25 dinarów); akwariową "kolekcję" morskiej flory i fauny można oglądać w Marine Science Station (m.in. 30 gatunków koralowców i 45 gatunków ryb).

Więcej o: