Co, gdzie, za ile

Galicia , graniczący z Portugalią region autonomiczny i kraina historyczna, liczy ok. 2,7 mln mieszkańców. Dzieli się na cztery prowincje: Lugo, Ourense, Pontevedra, A Coruna. Jej stolicą jest Santiago de Compostela.

Dojazd: samolotem do Madrytu, stamtąd do Vigo, Santiago de Compostela lub do Coruny, można korzystać z sieci pociągów i autobusów. Dobre (i malownicze) drogi i autostrady.

Noclegi: kempingi ok. 10 euro (osoba+namiot), w hostelach 35-50 euro. Wynajęcie domu na północnym wybrzeżu Rias Altas - 600 euro/miesiąc. Warto spędzić chociaż jedną noc w zabytkowych paradores (100-200 euro/dwójka, http://www.parador.es ) lub w którejś z prywatnych zabytkowych rezydencji, np. Pazo da Trave z XVI-wieczną wieżą ( http://www.pazodatrave.com , 91 euro/dwójka). Rezerwacje miejsc w dworach i na farmach: + 34 902 200 432.

Trochę cen: butelka dobrego wina - od 8 euro; surowa ośmiornica - 9 euro/kilo; ser tetilla - ok. 10 euro za sztukę; kanapka w barze "tapas" - 1 euro; herbata, kawa - 1 euro; porcja małży w restauracji - 11 euro; zupa rybna w barze - 3,5 euro; benzyna - ok. 1 euro/litr

Więcej o: