Łatwiejsze podróżowanie podczas pandemii. Powstała interaktywna mapa COVID-19

Planowanie podróży w czasach pandemii nie jest tak proste, jak kiedyś. Zasady i przepisy wjazdowe stale się zmieniają i różnią się między krajami, co sprawia, że dla podróżnych ważniejsze niż kiedykolwiek jest posiadanie najbardziej aktualnych i sprawdzonych informacji. Dzięki interaktywnej mapie "COVID-19 - gdzie mogę polecieć?", podróżowanie może stać się łatwiejsze.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl.  

Dzięki narzędziu podróżni mogą sprawdzić listę kierunków, dokąd podróż jest obecnie najłatwiejsza, wraz z obowiązującymi formalnościami wjazdowymi, w zależności posiadanego przez pasażera szczepienia oraz jego kraju wylotu. Dane dostępne w narzędziu są na bieżąco aktualizowane.

Zobacz wideo Ograniczenia dla osób, które nie chcą się szczepić? Komentuje prezes PSL

Na mapie świata zaznaczono kolorem aktualne wymogi wjazdowe do poszczególnych krajów. Interaktywna mapa prezentuje wyniki w zależności od tego, skąd podróżujemy oraz czy jesteśmy zaszczepieni na COVID-19. Dzięki narzędziu podróżni otrzymują listę kierunków, dokąd podróż jest obecnie najłatwiejsza, a ponadto mogą wygodnie sprawdzić aktualne formalności wjazdowe do poszczególnych krajów.

Jak to działa?

Z narzędzia można skorzystać tutaj. Po lewej stronie należy wpisać miasto, w którym będziemy zaczynali podróż oraz zaznaczyć status dotyczący szczepienia. Można też zastosować filtr, wybierając np. tylko kraje z minimalnymi wymogami wjazdowymi. Rezultaty wyszukiwania pojawią się w postaci listy miast oraz graficznej prezentacji na mapie. W krajach zaznaczonych na zielono, restrykcje są niskie lub średnie, żółty kolor oznacza wymóg kwarantanny, a różowy - brak możliwości wjazdu. Po wybraniu konkretnego miasta, użytkownik jest przekierowywany do strony TravelDoc, gdzie może zapoznać się ze szczegółowymi i kompletnymi informacjami na temat podróży do tego kraju. Interaktywna mapa prezentuje dodatkowo aktualną cenę przelotu do wybranej destynacji.

Źródło: KLM 

Więcej o: