Co słychać w Nałęczowie

Teraz Holender

Od 1953 r. działa PP Uzdrowisko Nałęczów, produkuje się nałęczowiankę. W 1999 r. powstaje jednoosobowa spółka skarbu państwa, a w styczniu 2002 r. uzdrowisko jako pierwsze w Polsce zostaje sprywatyzowane. Obecnie 85 proc. akcji należy do holenderskiej spółki East Spring International, 15 proc. - do pracowników.

Ceny

Zróżnicowane, w zależności od sanatorium oraz liczby zabiegów. Na ogół nieco taniej jest od stycznia do marca i od listopada do grudnia, np. w Starych Łazienkach: jedynka, wyżywienie, dwa zabiegi - 80 zł/os., a od czerwca do sierpnia - 99 zł. Można też wynająć pokój w mieście i korzystać tylko z zabiegów.

Szlaki

Przez Nałęczów biegnie czerwony Szlak Wyżynny Zachodni (60 km) od Kazimierza Dolnego do Lublina oraz szlak rowerowy (ok. 62 km).

Okolica

Około 10 km stąd leży Wąwolnica z bazyliką mniejszą św. Wojciecha w stylu gotyku nadwiślańskiego (pierwszy kościół powstał tu w XIV w.) i słynącą z cudów gotycką figurką Matki Bożej Rębelskiej z drewna lipowego (85 x 27 cm) "z warsztatu mistrza pięknych Madonn". W przedsionku zwraca uwagę tablica poświęcona Eliaszowi z Wąwolnicy, prof. Uniwersytetu w Pradze, rektorowi Uniwersytetu Krakowskiego w 1409 r., wychowawcy kardynała Zbigniewa Oleśnickiego. W pierwszą niedzielę września odbywa się odpust, na który przybywa prawie 100 tys. pielgrzymów. Poniżej kościoła na dużej łące stoją w kole białe kapliczki tworzące sanktuarium Matki Bożej Rębelskiej.

Zabiegi i ceny, miasto i historia

http://www.naleczow.com.pl

http://www.uzdrowisko-naleczow.com.pl , e-mail: marketing@uzdrowisko-naleczow.com.pl

http://www.naleczow.pl

Więcej o: