Ferie

Dokąd jechać na ferie w Polsce?

W górach trudno będzie uniknąć tłumów, ale ferie zimowe to najlepszy okres, aby szusować na nartach i desce snowboardowej. Rezerwacji hotelowych na ferie lepiej dokonywać dużo wcześniej, a wybierając kierunek wycieczki, omijać najbardziej popularne kurorty. Co proponujemy? Małe beskidzkie mieściny często mają do zaoferowania dobrze zagospodarowane stoki narciarskie i hotele w atrakcyjnych cenach. Ciekawe oferty na ferie na pewno można znaleźć w Beskidzie Śląskim (np. w Szczyrku) albo Beskidzie Sądeckim (w Wierchomli Małej). Podczas ferii nie oczekujcie jednak zupełnie pustych wyciągów i tras zjazdowych - sugerujemy alternatywne kierunki dla ośrodków narciarskich na Podhalu, które w ferie przeżywają prawdziwe oblężenie.

Ferie za granicą

Wiele rodzin ferie zimowe na pewno spędzi w ciepłych krajach. Świetnymi kierunkami na ferie są na pewno Egipt i Tunezja. W ofercie niektórych biur podróży można znaleźć też wycieczki na Wyspy Kanaryjskie albo portugalską Maderę. Włochy i Hiszpania znakomicie nadają się zarówno na ferie połączone ze zwiedzaniem, jak i urlop narciarski. Słońca w okresie ferii najlepiej szukać na południu tych krajów, a śniegu w Alpach (północne Włochy) lub Pirenejach (północno-wschodnia Hiszpania).

ferie

Więcej o:

ferie

Wypowiedzi na forum o:

ferie

 • Dokąd na ferie zimowe?

  Zastanawiam się, czy już trzeba rezerwować i co wybrać. Chętnie pojechałabym gdzieś w Alpy, ale kurs euro niestety mocno niepewny i nie wiadomo, co z nim będzie dalej. Cena w euro x złotych może się zrobić ceną 2x albo 3x. No a nie mam tyle kasy, żeby swobodnie wydawać i żeby mi było wszystko jedno.

 • Re: Dokąd na ferie zimowe?

  Nie, wiadomo,że nie. Raczej z łezką w oku wspominam czasy, kiedy moje ferie nie były koniecznie w terminie ferii szkolnych

 • Warszawa na ferie - ratunku!

  W punktach co robicie w ferie w stolicy? Dzieci 10 i 12 lat.

 • Re: Dokąd na ferie zimowe?

  Dla każdego województwa mają robic ferie w osobnym terminie? To przecież zimy nie starczy. Sa przeciez podziały na 3 terminu. -- ***** ***

 • Jak rozplanować wyjazdy na ferie?

  W tym roku pierwszy raz nie możemy dogadać się co chcemy robić w ferie, więc zamiast jednego dłuższego będą dwa wyjazdy po 7 dni każdy. Ferie trwają 16 dni i nie bardzo wiem jak to najlepiej rozplanować? Może ktoś ma doświadczenie w takiej sytuacji? Jechać od razu potem kilka godzin na

 • Wybór na ferie zimowe

  Gdzie pojechać w Polsce na ferie zimowe? Nie jeździmy na nartach, więc może lepiej nie pchać się w góry? Nad morzem mniej ludzi, taniej? Jakie są wasze spostrzeżenia? Patrząc na ceny nie wiem czy się zdecydujemy.

 • Ferie zimowe w "Kwiecie kalafiora"

  Czytam właśnie "Kwiat kalafiora" i zaintrygował mnie fragment " Ku wielkiej radości wszystkich zaczęły się właśnie ferie zimowe dla szkół podstawowych i odpadł problem odprowadzania Natalii do szkoły i odbierania jej o najdziwniejszych godzinach. Obie smarkule przesiadywały więc w domu albo na

 • ferie a kwarantanna

  Zostawiacie młodsze bombelki w domu na tydzień przed feriami, co by nie dopadło ich zamkniecie ?

 • Ferie z covidem

  Szybko poszło - od jutra zaczynamy ferie, dziś młody dostał info na grupie klasowej, że kolega pozytywny... Ci którzy planowali wyjazd w pierwszym tygodniu nie są chyba szczęśliwi... ?

 • Organizacja ferii dla nastolatków.

  Czy macie jakieś fajne pomysły na ferie dla waszych dzieci? Czy planujecie że dzieci spędzą ferie przed komputerem grając w różne ciekawe gry.