Plecaki, torby turystyczne i walizki - zobacz modele, które możesz teraz kupić w lepszych cenach

KS
15.09.2017 09:00
Walizki i torby podróżne

Walizki i torby podróżne (Walizki i torby podróżne)

Dobra walizka, torba czy plecak to niezbędne wyposażenie każdego podróżnika. Jeżeli musisz wymienić te części ekwipunku lub uzupełnić dotychczasową kolekcję, teraz jest ku temu świetna okazja.

Plecaki do podróżników

Pojemne, lekkie i wytrzymałe plecaki turystyczne to często dosyć spory wydatek. Dlatego, jeżeli często podróżujesz, to warto rozważyć zakup plecaka poza sezonem, aby zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych. Wybierając plecak, zwróć uwagę na materiały, z jakich został wykonany, np. był wodoodporny. Nie ma niestety plecaka uniwersalnego, dlatego zakup zawsze musi być podyktowany tym, jak chcesz go używać. Na jednodniową wycieczkę w góry raczej nie spakujesz się do tego samego plecaka, z którym zabrałeś się na tygodniowy wyjazd. Z tego względu warto mieć nawet 2-3 plecaki, które będą odpowiadały na konkretne potrzeby. 

Plecaki do podróżnikówPlecaki do podróżników Plecaki do podróżników (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. abandoned-places.net, autor NN) Plecaki do podróżników (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. abandoned-places.net, autor NN)

Praktycznie torby podróżne

Mniejsze torby podróżne idealnie sprawdzą się na bagaż podręczny. W tym celu możemy wykorzystać także modele sportowe, które przydadzą się także na siłownie. Na podróż, jako bagaż podręczny dobrze sprawdzi się także pojemna i wytrzymała shopper bag, która wbrew nazwie, wcale nie służy do noszenia w niej zakupów. To stylowy i praktyczny dodatek damskich stylizacji. Kiedy szukasz dobrej torby na podróż, zwróć uwagę na to, by miała odpowiednio dużo kieszeni i przegród oraz była odpowiednio pojemna przy niedużej wadze. 

Praktycznie torby podróżnePraktycznie torby podróżne Praktycznie torby podróżne (kolaż redakcja, materiały partnerów) Praktycznie torby podróżne (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Małe i duże walizki

Kupując walizkę, mamy do dyspozycji kilka typów modeli. Najłatwiej jest podzielić walizki ze względu na kształt - miękkie, twarde i półtwarde. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Twarde walizki są bardziej wytrzymałe, ale jednocześnie często można w nich zmieścić mniej rzeczy niż w miękkich modelach. Warto rozważyć zakup walizki w nietuzinkowym kolorze lub ciekawie ozdobioną - dzięki temu o wiele łatwiej jest wypatrzyć swój bagaż na lotnisku. 

Małe i duże walizkiMałe i duże walizki Małe i duże walizki (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. luggageheros.com, autor NN) Małe i duże walizki (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. luggageheros.com, autor NN)

Walizki, plecaki czy torby podróżne to zakup, któremu często poświęcamy niewiele czasu. Jednak warto wygospodarować go trochę, by znaleźć najlepszy model, który będzie nie tylko dopasowany do naszych potrzeb, ale także nie zrujnuje naszego budżetu. Poniżej przygotowaliśmy więcej propozycji w dobrych cenach. 

Więcej o: