Chorwacja - idealna na wyjazd we dwoje

KS
27.03.2018 12:30
Chorwacja - idealna na wyjazd we dwoje

Chorwacja - idealna na wyjazd we dwoje (materiały partnera)

Szukasz pomysłu na romantyczny wyjazd dla dwojga? Chorwacja to doskonały kierunek, który sprawdzi się nie tylko latem. Sprawdź, dlaczego warto tam zabrać swoją drugą połówkę i gdzie znaleźć atrakcyjne noclegi w niewysokich cenach.

Chorwacja - idealna na wyjazd we dwojeChorwacja - idealna na wyjazd we dwoje materiały partnera

Chociaż Chorwacja kojarzy się przede wszystkim z rodzinnymi wyjazdami, to można tam również spędzić romantyczny urlop tylko we dwoje. Oprócz popularnych plaż, turystycznych wiosek i miasteczek, w Chorwacji odkryć można jeszcze wiele fascynujących miejsc. Niektóre z nich znane są głównie lokalnym mieszkańcom, ponieważ położone są z dala od zatłoczonych deptaków czy słynnych zabytków. Różnorodność Chorwacji sprawia, że kraj ten można odwiedzać niezależnie od pory roku. Poza sezonem atmosfera jest tam spokojniejsza i bardziej odprężająca, dzięki czemu można łatwiej doświadczyć prawdziwych uroków tego kraju. To właśnie takie miejsca mogą stać się doskonałym miejscem urlopowym, jeżeli planujecie zaszyć się tylko we dwoje i razem odpocząć. 

Warto odwiedzić chociażby takie regiony jak Slawonia, Złota Dolina, Baranja czy Vukovar. Różnorodne trasy i malownicze otoczenie przypadną także do gustu parom, które chcą aktywniej spędzaj czas - na wycieczkach rowerowych czy motocyklowych. Chorwacja może się pochwalić się także licznymi wysepkami - w zależności od źródła podaje się, że jest ich 1185 lub 1246, ale część z nich to po prostu klify i skały. Niemniej znajdzie się także wiele pięknych, niezamieszkałych obszarów, które można razem odwiedzić. 

Dużym plusem są także ceny noclegów w Chorwacji. Możemy tutaj znaleźć doskonały stosunek jakości do ceny, dzięki czemu za nieduże pieniądze można zorganizować romantyczny wyjazd dla dwojga. 

Więcej o: