5 kierunków, które sprawdzą się idealnie na majówkę

KS
16.03.2018 12:00
Klanjec to nieduże miasto położone w regionie Zagorje

Klanjec to nieduże miasto położone w regionie Zagorje (shutterstock)

Warto wcześniej zaplanować majowy wyjazd, dzięki czemu możemy oszczędzić dosyć duże kwoty. Dodatkowo mamy o wiele większy wybór ciekawych opcji noclegowych i wycieczkowych. Wybraliśmy dla was 5 bliskich kierunków, które są godne polecenia o tej porze roku.

Polska

Każdy z naszych regionów ma bardzo wiele do zaoferowania, ale warto wcześniej zaplanować wyjazd, aby skorzystać z najatrakcyjniejszych ofert cenowych. Na liście naszych typów znalazła się m.in. Krynica Zdrój, Szklarska Poręba, Nałęczów czy Międzyzdroje. Na majówkę jednak z czystym sumieniem możemy także polecić odwiedzenie ważniejszych miast, jak Toruń czy Kraków. Długi weekend to świetna okazja, by zwiedzić zabytki, na które zwykle brakowało nam czasu.

Chorwacja

Chorwacja to jeden z najpopularniejszych wyborów na lato, jednak wiosną również nie brakuje tu atrakcji. Godne polecenia są przede wszystkich szlaki trekkingowe oraz rowerowe czy zabytki i skanseny, których nie brakuje na terenie całej Chorwacji. Również nad morzem możemy odpocząć, chociaż raczej nie możemy jeszcze liczyć na upały, które pozwolą leniuchować na plaży. 

Czechy

Nasi bliscy sąsiedzi słyną nie tylko z pięknych szlaków trekkingowych i hikingowych dla piechurów na różnym poziomie zaawansowania. Czechy to również kraj o bogatej i dobrze zachowanej historii, co można zobaczyć już spacerując po stolicy. Warte polecenia są także Cesky Krumlov, Brno czy Czeskie Budziejowice. 

Słowenia

Alpejskie szczyty, dostęp do ciepłych wód Adriatyku oraz malownicze zabytki - w Słowenii na pewno nie będziemy się nudzić. Lublana, stolica Słowenii jest stosunkowo mała, dlatego o wiele łatwiej się ją zwiedza. Mimo niewielkich rozmiarów, z pewnością przyciąga turystów niewątpliwym urokiem. Jednak poza zabytkami, Słowenia jest także doskonałą bazą wypadową dla osób chcących aktywnie spędzić majówkę. Bardzo liczne szlaki turystyczne, trekkingowe i rowerowe są jej dużym plusem. 

Węgry

W maju Węgry mogą przyciągnąć miłośników SPA, którzy będą mieli okazję skorzystać z leczniczych właściwości wód termalnych, np. w  Hajdúszoboszló. Węgry słyną także z licznych zabytków, w tym świetnie odrestaurowanych zamków oraz winnic, które również powinny stać się ważnym punktem wycieczek nie tylko dla koneserów. Historia niektórych z nich sięga kilku wieków! Różnorodność terenu stwarza doskonałe warunki dla pieszych i rowerowych wycieczek. 

Jeżeli pomimo naszych propozycji, wciąż Polska wydaje się być dla was najatrakcyjniejszym kierunkiem, to poniżej znajdziecie więcej niedrogich noclegów i baz wypadowych na majówkę. 

 

Więcej o: