Buty idealne na zimowe wyprawy - znajdź model dopasowany do swoich potrzeb i dobierz niezbędne akcesoria

KS
08.11.2017 12:30
Buty idealne na zimowe wyprawy

Buty idealne na zimowe wyprawy (fot. pexels.com)

Buty są niezwykle ważnym elementem ekwipunku każdego podróżnika, a w chłodnych miesiącach ich dobranie jest niezwykle ważne także ze względów bezpieczeństwa. Przygotowaliśmy dla was przegląd najciekawszych propozycji na zimę.

Buty zimowe turystyczne

Zimą z wyjątkową uwagą powinniśmy zwrócić uwagę na jakość naszego obuwia turystycznego. Przede wszystkim powinny mieć wytrzymałą i stabilną podeszwę, która zapewni dobrą przyczepność na śliskim terenie. Dobrze jeśli buty wykonane są ze skóry i ocieplane naturalnymi materiałami, jak wełna, dzięki czemu będą dobrze izolować, a stopa jednocześnie nie będzie się w nich pocić przy wyższych temperaturach. Kupując buty, zwróćcie również uwagę na jakość łączenia góry z podeszwą, ponieważ często to właśnie w tym miejscu, but może przeciekać lub się rozkleić. 

Buty zimowe turystyczneButy zimowe turystyczne Buty zimowe turystyczne (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. stylishwife.com) Buty zimowe turystyczne (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. stylishwife.com)

Skarpetki i ocieplane wkładki

Dobre skarpetki i ocieplane wkładki są często niedoceniane, a są one ważną częścią zimowego stroju. Warto wyposażyć się w skarpety sportowe lub termoaktywne, które świetnie będą odprowadzać wilgoć od stopy, a jednocześnie będą dobrze ją grzać. Wybierając wkładki do butów zaś skupmy się na tym, jaką funkcję mają spełniać. Inaczej dobieramy wkładki korekcyjne, te które mają ułatwić wielogodzinne marsze, a jeszcze inaczej takie, które mają nam zapewnić lepszą termoregulację.  

Skarpetki i ocieplane wkładkiSkarpetki i ocieplane wkładki Skarpetki i ocieplane wkładki (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. Amanda Holstein) Skarpetki i ocieplane wkładki (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. Amanda Holstein)

Raki i kijki

Jeżeli należycie do osób, które lubią aktywnie spędzać czas na wyjeździe i nie boicie się bardziej ekstremalnych zimowych wędrówek, to warto zabezpieczyć odpowiednio obuwie. Raki i łańcuchy na śnieg ułatwiają przemieszczenia się  w trudniejszych warunkach, a wybierając się w góry nie powinniśmy lekceważyć tego, że pogoda czy teren może być bardzo nieprzewidywalny. Do wędrówek z plecakiem, albo zimowego nordic walkingu warto wyposażyć się zaś w odpowiednio dobrane kijki.

Raki i kijkiRaki i kijki Raki i kijki (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. Julie O'Boyle) Raki i kijki (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. Julie O'Boyle)

Wybierając obuwie czy akcesoria do nich na zimowe wyprawy, bierzcie pod uwagę własne potrzeby oraz teren i warunki, w jakich będziecie się poruszać. Zadbajcie przy tym o produkty wysokiej jakości, które będą wam służyć przez lata, dzięki czemu będziecie również cieszyć się zwiększonym komfortem oraz bezpieczeństwem podczas spacerów czy pieszych wycieczek. 

Więcej o:
Komentarze (2)
Zaloguj się
  • Ola Witek

    0

    Jeżeli chodzi o dobieranie butów na zimowe wyprawy to naprawdę się trzeba przyłożyć żeby nogom dać odpowiednie wsparcie, ale ja nawet jak mam najsolidniejsze buty to wkładki z centrum podologicznego podologic.org zawsze stosuję bo mam je dobrane idealnie do stopy i dopiero wtedy mam poczucie pełnego komfortu

  • friend1967

    Oceniono 1 raz -1

    But na zimę powinien mieć wyższą cholewkę, minimum do połowy łydki. Buty do kostki to wyrzucone pieniądze, w terenie niewiele warte. Większość z tych modeli to syntetyczne wynalazki, mimo reklamy w lecie parzą a zimą chłodzą. Dlaczego brak modeli bez sznurowadeł? Niepraktyczne, stale brudne a do tego trzeba z nich ściągać kleszcze. Czekamy na buty w typie kozaków z prostą cholewką. Pozdrawiam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX