Polska może pochwalić się pięknymi uzdrowiskami. Ich klimat jest zbawienny dla zdrowia, a zabiegi pomogą się zrelaksować

KS
01.08.2017 09:30
Uzdrowiska w Polsce - sprawdź, gdzie warto się wybrać

Uzdrowiska w Polsce - sprawdź, gdzie warto się wybrać (materiały partnera)

Na terenie Polski jest ponad 40 miejscowości ze statusem uzdrowiska. To wyjątkowe miejsca o leczniczych właściwościach, w których możemy podziwiać piękno przyrody oraz cieszyć się unikalnym klimatem. Zobaczcie najpiękniejsze miejsca, w które warto się wybrać.

Kołobrzeg

Jeżeli poszukujecie miejsca nad morzem, to Kołobrzeg będzie świetnym wyborem. To jedno z największych nadmorskich uzdrowisk w Polsce. Sanatorium w Kołobrzegu pozytywnie wpłynie na zdrowie fizyczne i psychiczne. Możemy cieszyć się naturalnym mikroklimatem lub skorzystać z wielu zabiegów oraz innych atrakcji. W sanatorium w Kołobrzegu mamy dostęp do kompleksu basenów, grot solnych, tężni solankowych oraz zabiegów spa&wellness.

Rabka-Zdrój

Niektórzy o wiele lepiej odpoczywają w górskim klimacie. Jeżeli należysz do tych osób, to skieruj swoją uwagę na piękne uzdrowiska na południu Polski. Wśród nich nie może zabraknąć takich miejsc jak np. Rabka-Zdrój. Miejsce to ma bardzo długą historię uzdrowiskową i obecnie oferuje wiele nowoczesnych zabiegów rehabilitacyjnych z zakresu fizykoterapii, hydroterapii, światłolecznictwa oraz balneoterapii. Warto dokładnie sprawdzać ofertę sanatorium, do którego się wybieramy, ponieważ w części z nich możemy otrzymać zabiegi fizjoterapeutyczne lub rehabilitacyjne w cenie noclegu.

Krynica-Zdrój

Pijalnie zdrowotnych wód, zabiegi rehabilitacyjne i łatwy dostęp do fizjoterapeutów - to tylko kilka zalet wczasów w Krynicy-Zdroju. Poza tym wiele sanatoriów ma do dyspozycji baseny wraz z dodatkowymi atrakcjami, jak łaźnia parowa, aromaterapia czy ławka solankowa. Wszystko to w otoczeniu malowniczych górskich widoków. Osoby szukające dodatkowych aktywności mogą skusić się na wycieczki po szlakach i zdobycie takich szczytów jak Jaworzyna Krynicka czy Góra Parkowa. Warte odwiedzenia są także inne atrakcje, jak Muzeum Zabawek, Muzeum Nikifora Krynickiego, Stary Dom Zdrojowy czy Pijalnia Główna.

W górachW górach Zabiegi rehabilitacyjne w sanatorium (materiały partnera) Zabiegi rehabilitacyjne w sanatorium (materiały partnera)

Kudowa-Zdrój

Kudowa-Zdrój to nie tylko zdrowotny mikroklimat, ale też przede wszystkim piękne krajobrazy oraz niezwykłe atrakcje turystyczne. Wybierając się w tamten region, nie możemy pominąć takich atrakcji jak: Park Zdrojowy, Park Narodowy Gór Stołowych, Kaplica Czaszek, Ogród Muzyczny czy Skansen w Pstrążnej. Miłośnicy górskiego krajobrazu będą zaś zachwyceni Szczelińcem Wielkim oraz Błędnymi Skałami.

Nałęczów

Nałęczów to jedno z najbardziej znanych uzdrowisk w Polsce. Cieszy się popularnością przede wszystkim ze względu na niezwykły mikroklimat oraz źródła wód mineralnych. W Nałęczowie możemy skorzystać m.in.: z seansów w saunie fińskiej i łaźni parowej, licznych zabiegów SPA oraz zajęć fitness. To także miasto, w którym możemy cieszyć oczy pięknymi zabytkami. Nie można pominąć odwiedzenia Starych Łazienek, źródła miłości w Parku Zdrojowym, Pałacu Małachowskich czy chaty Żeromskiego. Osoby chcące aktywnie spędzić urlop również znajdą tutaj atrakcje dla siebie, podobnie jak wszyscy miłośnicy przyrody. 

Nasze zestawienie nie obejmuje oczywiście wszystkich godnych polecania uzdrowisk w Polsce. Warto pamiętać, że szukając sanatorium, należy wiedzieć, jak konkretne miejsca i klimat wpływają na nasze zdrowie. Dzięki temu możemy czerpać najwięcej korzyści z wakacji w polskim uzdrowisku.