Wybierasz się nad jezioro? Sprawdź, co może ci się przydać

BA
14.07.2017 13:30
co zabrać nad jezioro

co zabrać nad jezioro (co zabrać nad jezioro)

Planujesz spędzić urlop nad jeziorem? Tych w naszym kraju mamy pod dostatkiem. A czy wiesz, co musisz spakować? Zobacz i przygotuj się na wyjazd!

Urlop... Morze, góry, a może jezioro ? Wielu Polaków wybiera właśnie pojezierza na swoje miejsce wakacyjnego wypoczynku. Piękne Mazury, jeziora nadmorskie lub górskie - w Polsce jest w czym wybierać. Co zabrać ze sobą nad jezioro? Oto kilka rzeczy o których musisz pamiętać.

Ochrona przede wszystkim! 

Co zabrać nad jezioro - ochrona / fot. Pixabay / mat. partneraCo zabrać nad jezioro - ochrona / fot. Pixabay / mat. partnera Co zabrać nad jezioro - ochrona / fot. Pixabay / mat. partnera Co zabrać nad jezioro - ochrona / fot. Pixabay / mat. partnera

Aby zabawa i relaks nad jeziorem były w pełni udane, muszą być też bezpieczne. Chyba nie chcesz, aby odpoczynek popsuły ci swędzące krosty po ugryzieniach komara, oparzenia słoneczne albo bolące od słońca oczy. Nie zapomnij więc do walizki spakować sprayu na komary, kremu do opalania z wysokim filtrem, kapelusza na głowę oraz okularów przeciwsłonecznych.

Leżaki, koce i coś dla rozrywki

Co zabrać nad jezioro - relaks i rozrywka / fot. Pixabay / mat. partneraCo zabrać nad jezioro - relaks i rozrywka / fot. Pixabay / mat. partnera Co zabrać nad jezioro - relaks i rozrywka / fot. Pixabay / mat. partnera Co zabrać nad jezioro - relaks i rozrywka / fot. Pixabay / mat. partnera

W zależności od tego gdzie jedziesz, przydać ci się mogą leżaki oraz koce, na których będziesz odpoczywać. Niestety nie wszystkie miejsca wypoczynkowe posiadają leżaki do dyspozycji gości. Warto więc spakować turystyczny leżak do samochodu. Jeśli nie wybierasz się na wakacje samochodem, to oczywiście łatwiej jest wziąć koc. Oprócz leżaków i koców weź też coś ze sobą, co wypełni ci czas podczas odpoczynku, czyli telefon z ulubioną muzyką, słuchawki bezprzewodowe oraz wciągającą książkę. 

Wygodne ubrania i strój kąpielowy 

Co zabrać nad jezioro - wygodne ubrania / fot. Pixabay / mat. partneraCo zabrać nad jezioro - wygodne ubrania / fot. Pixabay / mat. partnera Co zabrać nad jezioro - wygodne ubrania / fot. Pixabay / mat. partnera Co zabrać nad jezioro - wygodne ubrania / fot. Pixabay / mat. partnera

Na wakacje nad wodą musisz też obowiązkowo pamiętać o wygodnych ubraniach jak luźne tuniki, t-shirty, letnie sukienki oraz szorty. Przyda się też kurtka przeciwdeszczowa, gdyż pogoda lubi płatać figle. Oprócz tego ważny jest strój kąpielowy - obojętnie czy zamierzasz się tylko opalać, czy zdecydujesz się też na kąpiel w jeziorze.

Te rzeczy z pewnością sprawią, że twój wyjazd nad jezioro będzie o wiele bardziej udany! Już teraz spakuj je do swojej walizki!