polska emigracja

Wypowiedzi na forum o:

polska emigracja

 • badania-polska emigracja

  czy ktos wie gdzie jest watek , w ktorym podany byl link do badan na temat wspolczesnej polskiej emigracji w anglii prowadzonych na jednym z angielskich uniwersytetow? ktos o tym kiedys pisal i podawal namiary-ale nie moge tego odnalezc...

 • Re: polska emigracja w USA

  Ona pisze o ludziach, którzy są tam jako pierwsze pokolenie a nie, że oni są pierwszym pokoleniem polskiej emigracji w USA, przecież to jest jasne.

 • To je naprawdu polska emigracja...?

  =3&cHash=b70da6c39a ------------------ Czyzh 99.9% etnicznych Polakiw to ne rymokatolyky? Czy to naprawdu je polska emigracja...? Czy to je polska emigracja...z blahoslowenstwa werchuszki PAKP i Moskowskoho Patriarchatu? Aleksander Niczyporuk naprawdu je polskoji nacjonalnosty? Na jakij mowi

 • Przyszłość polskiej emigracji

  W kontekście narastającej nagonki na Polaków na emigracji (2,5 mln w całej UE), coraz więcej ludzi zastanawia się jak potoczą się losy polskiej emigracji, tej najnowszej z lat 2004 - 2013. Kiedyś na jakimś forum ktoś robił horoskop polskiej emigracji - 1.05.2004 g6.05 (innym razem podaje się godz.

 • Zapach dla polskiej emigracji na całym świecie...

  Ostatnio w ramach zajęć na uczelni pojawił się pomysł stworzeni zapachu polskiej emigracji, jakkolwiek miałoby to pachnieć... Czy macie może jakieś pomysły jak pachnie emigracja, Polonia?? Jakieś skojarzenie, sugestie?? -- Pisane przez zapachy- "O perfumach by twister_male"

 • jedna z historii polskiej emigracji zarobkowej

  material filmowy TVN24: Mama szuka pracy za granicą, a dzieci opieki w Domu Dziecka. Tęsknią tak bardzo, że najstarsza z córek odmawia jedzenia i picia. To jedna z historii polskiej emigracji zarobkowej. I jak dodają psychologowie, najwyższa cena otwartych granic. To już zjawisko, a nie przypadki.

 • rusza druga fala polskiej emigracji !!!

  Praca w UE - rusza druga fala polskiej emigracji "Rzeczpospolita": Zdaniem unijnych ekspertów druga fala polskiej emigracji może być jeszcze większa od pierwszej. Dziennik przypomina, że od maja 2004 roku do krajów zachodniej Europy wyjechało pół miliona Polaków. 1 maja rynek dla obywateli naszego

 • Roksana jest ozdoba polskiej emigracji

  Roksana niczego nie ukrywa. Cieszmy sie, ze jest twarza polskiej emigracji w Londynie i swietnie nas przedstawia. Szkoda, ze nie ma konkurencji wsrod innych Polek. Potrzeba nam wiecej Roksan.

 • Stracone pokolenie. Najnowsza polska emigracja

  Pani Iglicka stała się (niestety!) dyżurnym komentatorem spraw polskiej emigracji, której jest zdeklarowanym przeciwnikiem. Czy Gazety nie stać na rozmowę z kimś kto NAPRAWDĘ zna się na problemach emigracji?

 • Re: polska emigracja w USA

  Uważam, że bardzo podsumowałeś współczesną Polonię amerykańską - roczniki 70-te, 80-te, młodszych nie znam. Mam w okolicach Chicago dwie bardzo bliskie kuzynki (ok. 40-tki) i powiem szczerze, że bardzo je znielubiłam, odkąd zadomowiły się na stałe w USA. Pochodzą z Tarnowa, a więc dość typowo, jeśli