Ewa Walas

 • Koniec z hotelem i plażą! Pokażę wam, co zwiedzić i zjeść w Warnie

  Koniec z hotelem i plażą! Pokażę wam, co zwiedzić i zjeść w Warnie

  Warna to trzecie pod względem wielkości miasto w Bułgarii. To tu najczęściej lądują turyści wybierający się na Złote Piaski. I choć często traktowane jest zaledwie jako przystanek na drodze do wymarzonych wakacji, warto spędzić w nim więcej czasu. W cieniu palm zjemy tu fantastyczne owoce morza, a wnętrze Soboru Zaśnięcia Matki Bożej przyprawi o szybsze bicie serca nawet tych, którzy z prawosławiem nie mają nic wspólnego.

 • Pojechałam na najtańsze all inclusive. Żółte plamy na łóżku, kupy mew i fura mięsa [TYLKO U NAS]

  Pojechałam na najtańsze all inclusive. Żółte plamy na łóżku, kupy mew i fura mięsa [TYLKO U NAS]

  All inclusive kojarzyło mi się całe życie z nudą. Z leniwym wygrzewaniem się na ręczniku obok zatłoczonego basenu, kolejkami do nielimitowanych drinków, bitwami o leżaki, odgrzewanym jedzeniem i trochę kiczowatymi animacjami, które nie mają nic (lub mają mało) wspólnego z lokalną kulturą. Moje skojarzenia były jednak mało uczciwe, bo na takim typie wycieczki nigdy nie byłam, a samej zdarzyło mi się nocować w hotelach z jaszczurkami biegającymi po suficie i zwiedzać miejsca, w których wdepnięcie w krowią kupę nie było niespodzianką. Jako podróżniczy dzikus postanowiłam jednak sprawdzić, jak to jest na wakacjach "na wypasie". Sprawdziłam najtańsze, kilkudniowe all inclusive w Bułgarii.

 • Pojechałam na last minute do Bułgarii. Byłam w hotelu o 7, ale na pokój czekałam do 14 [TYLKO U NAS]
 • 'Parawany, wrzaski, sypanie piaskiem'. Koszmar plażowiczów, czyli co Polaków denerwuje nad Bałtykiem
 • Jak sprawić, by nasze wakacje były tanie? 'Nawet kilkaset złotych mniej'

  Jak sprawić, by nasze wakacje były tanie? "Nawet kilkaset złotych mniej"

  Wystartowały wakacje i wyczekiwane letnie urlopy. Tegoroczny wypoczynek może okazać się sporym wydatkiem, zwłaszcza w kontekście galopującej inflacji i drożyzny. Warto więc zastanowić się, jaki budżet jesteśmy w stanie przeznaczyć na wakacje. A także skorzystać z kilku rad, które sprawią, że nie wydamy fortuny.

 • Prawie 20 godzin spędził na szlaku. Zainspirowały go szarlotki

  Prawie 20 godzin spędził na szlaku. Zainspirowały go szarlotki

  Poszedł na wycieczkę i odwiedził wszystkie schroniska w Tatrach w jeden dzień - Maciej Śpiewanek zrealizował plan przejścia niemal 64-kilometrowej trasy w ponad 19 godzin. Jak zdradził w rozmowie z nami, inspiracją do wyprawy był post w mediach społecznościowych, w którym został przedstawiony... ranking szarlotek tatrzańskich.

 • Drżycie o wakacyjne loty? Kontrolerzy uspokajają

  Drżycie o wakacyjne loty? Kontrolerzy uspokajają

  Spór kontrolerów lotów z PAŻP spowodował, że wielu Polaków zaczęło martwić się o wakacyjne plany. Atmosferę niepewności podsyciła przedstawicielka kontrolerów Anna Garwolińska, która w niedzielę napisała w wiadomości do dziennikarzy, że "niestety PAŻP wycofuje się z porozumień. Wakacji nie będzie". Innego zdania jest wiceszef Związków Zawodowych Kontrolerów Lotów Andrzej Fenrych.

 • Kosmiczne ceny noclegów podczas Open'era. 'Prawie trzy razy drożej niż zwykle'
 • Pracownicy lotniska pokazali, co przywieźli ze sobą turyści. 'Miała być ekstrawaganckim stojakiem'